Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
slavikarata

Бучене,виене,пищене при подаване на газ

Recommended Posts

здравеѝте колеги,имам Зафира 1,9CDTI 2009,когато подам газ се чува някъкво виене,пищене.Помислих си че е от пистовия ремък и го смених,заедно с него беше дошло и времето на ангренажа и него го смених,но пак си пищи/вие/при подаване на газ.Някой срещал ли се с такъв проблем и от какво може да е.

Редактирано от slavikarata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,по горе видях,че не съм се изразил правилно,но сега ще се опитам.Отначало като запаля колата 3-4 пъти като подам силничко газ ми пищи,после вече спира да пищи и всичко си е нормално,но напоследък забелязах,че почна да го прави и на десен завоѝ и по честичко.Там където си смених ангренажа(ролки,в.помпа,ремък) и пистовия ремък ми казаха,че е от турбото,да ама ако е от турбото ще губи мощност,ще гори повече,но колата си върви добре,гори нормално,както си е горяло преди.Друг пък ми каза,че ако имам някъде спукан маркуч турбото пищяло така,тъѝ като за сега дупката е била малка и пищи само в началото докато направи вакум.Това ми прозвуча по логично,проверих и открих едно малко маркуче около 20см,което свързва две тръбички отпред на двигателя от едната страна се е разяла, и я смених.Смених и големия маркуч на турбото към интерколера за всеки случеѝ,защото ми се видя доста мек,но колата продължава да си пищи в началото както казах.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯМА ЛИ В САЙТА КОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ ИЛИ НА МЕН СИГУРНО ЗА ПРЪВ МИ СЕ СЛУЧВА ТОВА В ИСТОРИЯТА НА ЗАФИРАТА.ПРОСТО ИСКАХ ДА ЗНАМ НЯКОЍ ИМАЛ ЛИ Е ТАКЪВ ПРОБЛЕМ,И ОТ КАКВО Е БИЛО.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване