Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
denkoyoshkov

Astra J позволени размери на джанти с гуми

Recommended Posts

Здравейте , от скоро съм собственик на Астра J. Астрата е докарана от Италия, но проблема е, че е качена на18ки (все още не знам точния размер на гумите, защото колата не е при мен). Гумите са с Дот края на 2016, супер са, но са летни. Въпроса ми е дали някой знае какви размери са позволени да се слагат на този модел, за да мога да се подготвя със зимни гуми или по-скоро може да си търся по-малки джанти със зимни гуми и тези да ги продам. Мерси предварително за отговорите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително, честито за колата!

Първо трябва да знаеш междуболтовото растояние на джантите -5×105 или 5×115 са!

А иначе гумите трябва да са - 205 60 16 , 215 50 17 и 225 45 18

Редактирано от stoqn

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са 235/45 - 18. Най-интересното е, че и на вратата пише същият размер. Този стикер дали е слаган допълнително, изглежда ми реален? (Искам да я карам с 16-ки - по-евтина гума)- няма да е проблем като си намеря джанти , нали ?

IMG_20170212_123554.jpg

IMG_20170212_122511.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Искам да те попитам какъв размер гуми избра и наблюдаваш ли разлика между предходните 235 -45 -18, защото аз сложих този размер, в сравнение с предходните ми 225/45/18, както пише на колонката на купето и виждам, че колата се мъчи с тези гуми по-трудно набира, а и вдигна разхода леко.

Поздрави,

Влади

Редактирано от badi88

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз я имам от скоро моята, и тя е със същия размер гуми - 234/45/18. Нямам наблюдения над друг размер, но се замислям за предстоящия зимен сезон да сложа 16 цолови джанти, но май трудно се намират, защото съм търсил няколко пъти, но е трудна задача, а и до колкото знам няма оригинални лети джанти 16 цола за астра джей. А какъв разход ви дават с 18 цоловите?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване