Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
martin_BG

чип тунинг на Z19DTH и премахване на DPF

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Не знам колко човека ще забележат темата и дали е правилното място, след като последния отгоовор е от преди 4 месеца.

Искам да чипосам моята Vectra C 1.9CDTI 150.

Доста прочетох от това какво да очаквам, но така и не мога да избера фирма за тунинг. Ясно е, че винаги ще има положителни и отрицателни впечатления от кнонкретен изпълнител, но все пак какво ми препоръчвате? Нямам изискване за местоположение стига да е в Тракия хехе. В района на Ямбол съм и мога да отида и до Пловдив и до Бургас.

Четох за Маднес, Адлер и някои други. За тези двете преобладават положителните резултати.

При мен ще е махане на DPF + тунинг, така че очаквам осезаем резултат в последствие :)

Мерси предварително... Мартин

Редактирано от martin_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

След дълго лутане и чудене най-накрая се реших да действам.

В събота се срещнахме с Пепино и веднага почнахме колата.

Направи й диагностика. Много коректен и компетентен, коментирахме какво ли не. Говорихме и за това какво искам, какъв шофьор съм като стил и т.н.

В 10:30 почна колата. Трябваше да се сваля ECU-то. Направи всичко както си трябва. После някакви настроийки или не знам си какво прави.

Даде ми и съвети за неща не пряко свързани с процедурата, на които да обърна внимание по колата.

Следобед около 17:00 всичко беше готово.

Вектрата меко казано живна и литна осезаемо все едно е с половин тон по-лека. :) Разхода по борд компютър падна с около половин литър по първи впечатления, но времето ще покаже точно като я покарам повечко.

DPF-a не го махнах при него. "Само" чипосването и софтуерното му премахване.

Ако някой все още се чуди дали да маха филтри и да си чипосва колата, да го прави. Напълно си заслужава парите, особено като се прави качествено и при отличен майстор.

Поздрави и успешна едмица...Мартин

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процедурата е изцяло завършена :)

Минах над 1500 км миналата седмица след ремапа и нямам ядове с грешки и светлини по таблото.

ДПФ-а беше позадръстен и го няма вече.

Колата се 'отпуши' и сега лети.

Много по-пъргава от преди, все едно е с 500 кг. по-лека :) хехе

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира колегата Пепино? Какви пари взима за премахване на ДПФ-а? И аз мисля, след време да премахна проклетия филтър. Става дума за Вектра Ц 1.9 120 к.с.

Редактирано от жорко

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е резултатът от чипа на моята. В ниските съм лимитиран от автоматичната скоростна кутия. Стойностите на въртящия момент преди средните обороти са завишени по същата причина. Заключването на хидротрансформатора се задейства малко по-късно и веднага след това се отчита по-висока тяга от реалната. Не съм махал катализатор и DPF, но затапих EGR-а.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване