Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
petuv

Opel Vectra C 1.9 tdi 150 коня Z19DTH

Recommended Posts

Здравейте.При движение ( плавно набиране ) при обороти 1500-2000 се чува тракане наподобяващо на аванс. Спира ако подам по вече газ или върна газта .А при бързо набиране не се чува .Не се чува и тогава когато колата е студена .Какъв маже да е проблема ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах видеото но при мен не е такова гракането .Колата като работи на место и дори да я форсирам не се чува а само при движение и то при обороти 1500-2000

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, абсолютно същото нещо го има и при мен. Мислех че е от маховика. Той се счупи и се наложи смяна - нов съединител, маховик и лагер помпа - всичко оригинално на LUK. И този шум си остана. Ходих на много места, включително и бош сервиз и не е ясно от какво се получава това тракане. Предположи се, че е от дюзите - след замерване се оказа че са изправни.

Колата ми е Opel Astra H с двигател Z17DTH.

Иначе това тракане го има откакто я имам - вече 3 години и не се е отразило на работата на двигателя и колата като цяло.

Ако откриеш нещо пиши.

Поздрави,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и при мен се чува, но само като я понатисна малко повече и малко след 2000 оборота изчезва. Един майстор ми каза, че било от вихровите клапи, но знам ли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може и за мен някакъв съвет ,понеже вчера сменях скоростна кутия на Вектра ц 1.8 бензин . Обаче след свалянето на старата майстора открива стружки навсякъде , каза ми че стружките са от маховика и ми демонстрира как маховика играе леко,може би около 2-3мм. Посъветва ме да не го сменям понеже щяло да излезне солено,а да я давам някъде и да се отървавам от нея . Според вас ?!? И евентоално ако някой знае как вървят цените при такъв вид ремонти ако може да ми разясни ще е идеално . Благодаря предварително 🙂

Редактирано от breakdance1996mong

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване