Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте от преди няколко дни имам следния проблем.

Имах проблеми с моторчето на парното и го свалях за да го смажа (наложи се да дърпам пасажерската седалка максимално назад)

След като всичко събрах и дадох на контакт за да видя какво съм направил ми светна червената лампа за аербега.

Реших, че проблема е дошъл от мърдането на седалката(проблем при астрите) и за това разглобих куплунгите под двете седалки и ги промих с спирт и след това ги напръсках с контакторен спрей.

Свързах кабела(ауто скенер опел) за да изтрия грешката на аербега, но тя веднага се появяваше отново и така няколко пъти.

Грешката която излизаше беше номер 33 (Passenger Airbag S quib Circuit High Resistance) и разбрах, че става въпрос за пасажерския аербег в таблото.

Реших да прочистя и напръскам с контакторен спрей и този аербег. Свалих жабката и понеже не видях кабел да влиза в аербега го свалих и него....и какво да видя липсва кабелчето с буксата.

Никъде не намерих кабел свободен.....нещо друго ми направи впечатление от лявата страна на аербега на разстояние има някакви жици и към тях вързано нещо като крушка (никога не съм я виждал да свети)

Та си мисля тази кола дали не е имала някакъв проблем преди и да са шунтирали този аербег....с тази крушка и сега да се е скъсала жичката (вместо със съпротивления)

Знае ли някой какво е това подобие на крушка и за какво служи....и как да си оправя грешката на аербега.

Предварително ви Благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кабела е жълт е точно той. Откачи акумулатора. Откачи "крушката" и я замери за съпротивление. Ако "няма никой" си търси крушка или най добре възглавничка със буксата, щото явно оригиналната вече я няма....

Виж това http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=75880

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е оправен, оказа са че крушката не е правила хубав контакт (затегнах малко пластинките) и сега всичко е ток.

Благодаря Стаевски и приятен ден.

Редактирано от Misho75

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги я кажете какво може да е при мен на диагностика дава грешка в шофьорската седалка. Гледах долу кабелите всичко си е включено.....

Според вас - давайте идеи.......:n055:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай със съпротивление към кабелчето или понапръскай куплунга.  Чете ли препратката?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.04.2018 г. at 14:39, Стаевски написа:

Ами пробвай със съпротивление към кабелчето или понапръскай куплунга.  Чете ли препратката?

На диагностика излиза само airbag на шофьорско място, но на седалката ли е или на волана нямам представа........... не искам да пробвам каквото и да било по буксите да не го задействам неволно........ 

Прави ми впечатление  когато на вън е по студено лампата свети много ярко, но когато е топло както е сега лампичката едвам свети едва се вижда. :n055:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване