Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
dvd_video

Поддръжка на Опел Вектра А 91' година

Recommended Posts

Та така,

Колата ми е като тази, но 1.8

http://de.academic.ru/pictures/dewiki/79/O...ar_20071109.jpg

Сигурно някъде има клапан който се отвива, понеже искам да източа известна част от водата и да сложа антифиз, като просто доливам концентрат и да се умеша с водата. Сутринта преди работаотворих капачката да долеяи долях около един литър, но според мен не е достатъчно, понеже се разрежда 50/50 за -25 градиса, а охладителната система побита към 5 литра вода.

Та въпроса е къде се намира този клапан, мога ли да го развия с ръка или инструменти и дали е по-добре да я закарам на сервиз някъде в Малдост или Люлин ?

Благодаря !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин е да извадиш долния маркуч на водния радиатор.Няма никакви клапани.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Единствения начин е да извадиш долния маркуч на водния радиатор.Няма никакви клапани.

Да и аз така видях след като търсих 20-тина минути без резултат. Закарах си я на сервиза на Опълченска. Доста добри са понеже съм я карал там и друг път ...

Мерси все пак ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване