Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
miro_9703

Грешки на X20DTH - двигател и ABS ...

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Днес закачих колата на OP-COM, заради светеща лампа на ABS, светващ чек по време на движение и още куп проблеми ... :D

Моля ако някой може да ми помогне за решаването на проблемните грешки .... По-долу качвам снимки на грешките. Грешката P1220 - ясно, грешка за помпата, задрал авансатор - да, ама не .... помпата е отваряна, авансатора си движи най-спокойно, соленоида за аванса си цъка при подаване на напрежение, къде да диря проблема ? В момента колата е като 30 коня, въпреки, че двигателя е X20DTH, 2.0 дти, 101 коня ... P0400 - до колкото знам е за ЕГР клапана, той е почистен, къв му е проблема пък на него - незнам ... :D В момента грешките са изтрити, но е въпрос на време да се появят пак ... Моля за помощ, благодаря !

П.П: Вакуума е оправен, всичко излезна от един спукан маркуч за вакуум и по-точно спукан в края, точно където влиза в ЕГР клапана. След като го отрязах сцепеното, грешката за вакуумите за сега изчезна. Пробвах идейте по-горе, промяна никаква, записва си P1220. Проверих кабелите от компа на колата д0 електрониката на помпата за късо - няма. Единствено електрониката на помпата остава да е прецакана нещо от късото което имаше между проводниците за соленоида на аванса ....

П.П2: Поиграх си малко, откачих електромагнита за аванса от електрониката на помпата, към електрониката закачих мултицет, след даване на контакт, към соленоида ходят 12 волта, друг е въпроса като запаля с каква честота е и дали тя се изменя, че нямам апаратура да видя .... Към соленоида подавам 12 волта, цъка, ОБАЧЕ дали цъкане е признак, че работи, щото малко ме съмнява, паля колата, давам директно от акумулатора към соленоида, и гледам данните в оп-ком, нищо не се изменя. Съпротивлението на соленоида е 10.2 ома, дали е нормално ? Някъде бях чел, че трябва да е 0.2 ома .....

abs29pEbH6O_thumb.pngabs34yaMPdA_thumb.pngengineNFs76hY_thumb.png

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване