Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Erhanski

Тракане на рейката

Recommended Posts

Ясно ми е какво е звезда но не мога да разбера до гайката 36 как да стигна трябва ли да развия някое от каретата на пръта и от там да прумуша звездата та да стигна до гайката на пръта на волана.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.Какво ви е мнението колеги след това натягане на гайката на кормилният прът как ви се струва.При мен волана започна да се върти по трудно и го няма самостоятелното връщане на волана да ли съм много стегнах гайката.

Редактирано от Джони

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма връзка стягането с трудното въртене. Тази гайка държи механизма за регулиране положението на волана и трябва да е стегната до край.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди да стягам волана се въртеше с лекота утре ще пробвам да расхлабя малко.От какво да е тогава друго не е пипано.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А и моя волан няма регулиране на положението.

Трябва да има. Регулира се наклона. Поне, при мен е така.

Ето темата в руския форум Отговор 506:

http://forum.opel-club.ru/topic/27359-rulevaia/page-26

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.Много ти благодаря за вниманието но с този руски се оплетох каде разбрал каде не разбрал ужас.Та значи постепено трябва да се разхлабва до като се намери най-доброто положение правилно ли съм разбрал и колата сама ще си адаптира.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здр.Много ти благодаря за вниманието но с този руски се оплетох каде разбрал каде не разбрал ужас.Та значи постепено трябва да се разхлабва до като се намери най-доброто положение правилно ли съм разбрал и колата сама ще си адаптира.

Постепенното отпускане е за регулиращата гайка на самата рейка. Тази, която е на кормилния прът, също трябва да я отпуснеш леко, докато волана се оправи. Руснаците пишат, че при затягане на голямата гайка, волана затяга и не се връща праволинейното движение след завой, както се е получило при тебе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер.Има развити по моя проблем след по степенно разхлабване и проби с шофиране волана е в нормално положение.Но ни направи впечатление че до като бях пренатегнал гайката на кормилният прът при потегляне с междина газ на първа и втора скорост го нямаше старото тресене и понякога и по тропване на двигателя което изчезва с подаване на повече газ а като я разхлабих пак се появи отново каква е връзката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моето изобретение с което свърших работа срязан ключ 36 който има нужда от такъв инструмент може да му го пратя по Еконт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добър вечер.Има развити по моя проблем след по степенно разхлабване и проби с шофиране волана е в нормално положение.Но ни направи впечатление че до като бях пренатегнал гайката на кормилният прът при потегляне с междина газ на първа и втора скорост го нямаше старото тресене и понякога и по тропване на двигателя което изчезва с подаване на повече газ а като я разхлабих пак се появи отново каква е връзката.

Не би трябвало да има връзка. Тресене при потегляне се получава основно по две причини.

Най-често е заради проблеми в съединителя или омекнали или скъсани тампони на мотора и скоростите.

Получава се и при бедна горивна смес на ниските обороти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно да е някоя дюза защото го прави най-отчетливо сутрин на студен двигател при потегляне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да качи снимки на тези гайки и шлици,който се смазват и регулират.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. колеги, имaм Меривa A 1.7 дти Иcузо. Имaм трaкaне вътре в купето под волaнa, cмaзaх шлиците нa ел.моторa c меднa греc, притегнaх голямaтa гaйкa, болтовете нa кaретaтa ca зaтегнaти и пaк трaкa под волaнa, моля кaжете от кaкво може дa е

Редактирано от Тишо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С медна грес не става. Тя е за водачите на спирачните апарати. Има специална смазка, но е много скъпа. Има и заместител от Хюндай. Ето я:

MDPS GREASE 

YSBB0 91105FFF

Поръчва се от представителство на Хюндай

Може и руска грес Солидол

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване