Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vanko_pld90

Проблем с Опел Фронтера А 1993 2.3 TD

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Имам Опел Фронтера А 1993г. 2.3TD.От няколко месеца,когато се изкачвам по байр(20-30 мин) и стигна на равен път, започваше да ми пресветва лампата за маслото на ниски обороти.Като се охлади двигателя проблема изчезваше.И така до скоро,когато една сутрин лампата на студен двигател лампата светна постоянно,а манометъра показваше 0.Маслото и филтрите са сменени преди 2000км.Първо мислех,че проблема е от датчика за налягане на маслото,но след като го диагностирахме,се оказа че не е от него(подадохме му налягане с компресор,лампата за маслото веднага изгасна и налягането си се покачва).И тъй като джипа се намира далеч от града,няма с какво да го свалим,решихме да го разлобим,за да видим дали е нещо от маслената помпа.Свален е картера(след няколко часа борба :)).Сега не можем да разберем помпата как се сваля,дали трябва да се демонтира и водния радиатор или не,защото помпата се намира в предната част на двигателя?

Моля колегите,които са запознати,ако могат да дадат съвет ще съм много благодарен!

Поздрави на всички! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване