Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Iso1981

Проблем с прекъсване при подаване на газ Астра G1.4 16V

Recommended Posts

Здравейте,

Нов съм тук и пълен лаик, та ще обясня колкото мога проблема, а вие ще ме извините за некомпетентните изказвания. :blush:

Имам Астра G1.4 16V 2002г. бензин, нямам газова уредба. Колата прекъсва и "хълца" при подаване на повече газ на всички педавки, ако подавам газ плавно няма никакви проблеми, но ако подам рязко газ, започва да се дави и хълца. Реших, че проблема е в свещите и ги отворих. По гуменото уплътнение на лулата(пружина увита в гума) на 2-ри цилиндър(от ляво на дясно като застанеш срещу колата) имаше доста нагар. Почистих го и смених свещта. Но никакъв резултат. Останалите свещи изглеждат добре. Проблема се появи преди няколко седмици, отначало започна да прекъсва само когато колата е студена. После започна да го прави по всяко време. Помогнете моля!

P.S.: Ако ви е нужна още информация, питайте! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Причини да искаш. Калпава ламбда сонда, дебитомер, замърсена дроселова клапа, замърсен фъздущен филтър.....Обаче като казваш, че нагара е от "външната" страна на свещта, пробвай да го смениш този кабел. Грешки сигурно не записва?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Мерси за бързия отговор, грешки не показва ама днес извадих всички свещи пак и взех да се съмнявам в преценката си за "добри" свещи та мисля първо да ги сменя всичките да видим дали ще има резултат пък после ще пиша пак ако има нещо. :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Смених всички свещи и ........................ нещата станаха от зле , по-зле. Започна съвсем да губи обороти, дори на празен ход и свободна угасва, светна ми лампата на чека. Някакви предложения? :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

блок бобина, около 200лв е нова с лулите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.06.2016 г. at 17:45, Iso1981 написа:

Здравейте,

Нов съм тук и пълен лаик, та ще обясня колкото мога проблема, а вие ще ме извините за некомпетентните изказвания. :blush:

Имам Астра G1.4 16V 2002г. бензин, нямам газова уредба. Колата прекъсва и "хълца" при подаване на повече газ на всички педавки, ако подавам газ плавно няма никакви проблеми, но ако подам рязко газ, започва да се дави и хълца. Реших, че проблема е в свещите и ги отворих. По гуменото уплътнение на лулата(пружина увита в гума) на 2-ри цилиндър(от ляво на дясно като застанеш срещу колата) имаше доста нагар. Почистих го и смених свещта. Но никакъв резултат. Останалите свещи изглеждат добре. Проблема се появи преди няколко седмици, отначало започна да прекъсва само когато колата е студена. После започна да го прави по всяко време. Помогнете моля!

P.S.: Ако ви е нужна още информация, питайте! :biggrin:

Привет когега, аз имам 1,6 моно 75 коня. За разлика от теб аз имам газ но имах същия проблем като теб. Прекъсваше около 2500 оборота при подаване на газ или потегляне. Втори цилиндър изпускаше масло и цапаше свеща  и ставаше нагар както казваш ти. Купих колата с този проблем (късмет какво да се прави ), смених маслото при покупката и за около 3000км маслото падна на минимума. 

Ремонта беше сигменти, лагери, гумички, водачи и шлайфаха главата 0,250мм. и ново масло разбира се. Сега няма прекъсване скачане и т.н. При мен това излезна малко над 600лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната бубина е Delphi. Стуваше 203лв преди 2-3 години, когато я подменях. Придърпване, прихълцване, няма обороти. Подобна е ситуацията на спукан маркуч вътре в резервоара на помпата. Тук обаче при рязко натискане на педала на газта рязко падат оборотите, направо ще загасне и после постепенно се увеличават. Ако не си сменял горивния филтър, може да го смениш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване