Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vmilanov

Astra J - проблем с климатроник

Recommended Posts

Здравейте,

Автомобила е Astra J 1.7 CDTI с двузонов климатроник. Винаги, когато колата не е в движение, двигателя е запален и охлаждането (комчето снежинка) е изключено се чува леко пристъргване (като от ролка) на равни интервали. Когато включа охлаждането се усеща намаляване на интервала (забързване) и след около 2-3 сек пристъргването изчезва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, отиди си на диагностика, за да разбереш какво става. Всичко останало е гадаене, което няма да ти свърши реално работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и на мен ми се е случвало, даже перката на вентилатора ми е спирала. После се оправи сама и не съм имал проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума при мен го има също, но само на добре загрял мотор. Идва от компресора на климатика. След включване на климатика шума изчезва. Правил съм диагностика с делфи и лънч и няма грешки. На сервиз за климатици не съм ходил. Всичко работи, но е дразнеещ шума.

Нямам идея дали тези компресори подлежат на ремонт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има също, само на добре загрял мотор. Добавих масло в компресора и ми се струва че малко намаля. След включване на климатика шума изчезва. Не знам дали няма някои ден да се повреди окончателно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване