Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Nikolay Manev

Смяна на километраж (IPC) Astra H

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Някой знае ли каква е процедурата за смяна на километраж на Астра Х. Колата е Z17DTH 2004 година.

Искам да активирам спортния режим, а стария ми километраж не го поддържа.

Направих следното:

Diagnostics > Year > AstraH > Body > IPC > Programming > Immobiliser Programming > Security code > Тук въведох секюрити кода, с който дойде километража > Reset IPC > Security Code > въведох секюрити кода на моята кола, модула го прие > Program IPC > Yes > Program VIN > въведох VIN номера на моята кола

Затворих програмата, изчаках 5 мин и опитах да запаля колата, но колата с ключето продължава да мига на таблото и имам следните грешки, записани в километража:

b3899-00 No Environment Identifier Learned

b3902-00 Wrong Immobiliser Identifier Received

Т.е. не съм успял да програмирам имобилайзера. А в момента новия километраж е със секюрити кода на моята кола. Както и с моя VIN номер.

Как мога да се справя с тази ситуация?

Използвам OP-Com за активирането. Спортния режим заработи с новия километраж (IPC).

20160506_082950.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах да проуча как стои въпроса в Опел. Казаха ми че могат да ми инсталират само ново табло, закупено от тях, с време на доставка 2 седмици и цена 500+ лв.

Бихте ли ме насочили към някой колега от форума или сервиз, където да ми програмират новото табло. Всички кодове са налични.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е добре и какво сега непали .

и най-добрата техника в ръцете на невежа е просто куп старо желазо

всичко е възможно просто трябват две неща правилния човек и плотежоспособен клиент .

а в дилърствата са по-големи юзъри и от вас никой не мисли защо как кога къде просто не става .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега ПОМАГАЩ,

Не съм ресетвал старото IPC и колата си работи с него. Новото табло обаче не може да се програмира към имобилайзера. Все ми се струва, че трябва да се ресетнат ECU-то и REC-a и да се програмират наново, та да може IPC модула да научи този Environment Identifier, но тука навлизам в неща над моята компетенция и не мисля че разбирам достатъчно за да изказвам мнения. Това трябва да го направи професионалист.

Но е факт, че ми е интересно и искам да понауча повече :)

За пореден път се убеждавам, че дилърствата стават единствено за смяна на масла и филтри. А не е като да нямат техниката. И не я използват...тъжно е. Вече трети ден карам с полу-разглобено табло и се чудя какво да правя.

П.С. Само да кажа, че промених Low Speed Canbus и Variant Configuration според моята кола и изтрих всички грешки преди опитите за програмиране.

Редактирано от Nikolay Manev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм събудил интерес у Булвария. Днес ми се обадиха(явно са ми записали номера) и ми съобщиха, че може би щяло да има възможност да извършат услугата, но трябвало да ида с колата и да проверят. Обявиха ми цена от 100 лв.

Честно казано им нямам доверие.

Колега ПОМАГАЩ, би ли се заел с тази задача?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия километраж е програмиран към колата и всичко работи.

Колата вече е със спортен режим и индикация за активен круиз контрол.

Благодарности на колегата ПОМАГАЩ!

20160518_191437_HDR.jpg

20160518_195943_HDR.jpg

Редактирано от Nikolay Manev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен

Аз имам проблем свързан също с таблото. От вчера таблото ми умря нито светлини нито стрелки работят. Като подам на контакт ми светват късите фарове и не ми работи централното и габаритите от таблото. Всички предпазители работят свалях акумулатора и нищо с оп ком ми дава следните грешки

B3925 - Wrong Environment Identifier Received IPC (Instrument)

(00) - Present

U2116 - CAN-Bus No Communication with IPC (Instrument)

(00) - Present

Колата иначе си върви поне за сега.

Ако може някой да помогне ще съм много благодарен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това поколение Астра и Зафира имат проблем с таблото (IPC), доста често се среща. Налага се смяна на таблото (IPC) модула.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес като си отключих колата с дистанционното таблото светна и всичко си работеше но не знам до кога.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Защо при активиране на режим СПОРТ трябва да се сменя и таблото?

Благодаря Ви

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Не всички табла поддържат функцията "Sport". Всяко табло има кодов индекс - две букви(BJ, DG и т.н.), намират се на белия стикер горе на панела.

Някъде в нета имаше таблица кой тип табло кои функции поддържа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново проблемът в таблото се появи отново, но като цяло не работи бутона за централното, габаритите ключът за фаровете, те си светват при даването на контакт и не реагират от ключът си, не работи и зумера при отворена врата, възможно е и други проблеми да има, които не виждам.

Някой може ли да ме посъветва от къде може да е. Струва ми се че не е от таблото защото го свалям от колата а проблемът с останалите агрегати си остава. Свалих и ключа за фаровите да не би там нещо да е дало на късо но и там не е, всички предпазители ги проверих за втори път всички са здрави и така никъде не откривам нищо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам астра gtc 2008 

Някой може ли да ми помогне с код индексите защото не ме пуска в rec и не ми работи подгрева на стъклата,Не ми показва правилно нивото на горивото, няма и здна чистачка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така става когато се пипа без идея и знания 

купуваш си опком и си бог да ама не както казваше Петко Бочяров

не ти е там проблема но както и да е  

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по всяка вераятност си размазал не само таблото и ще има нужда от пълна преканфигурация .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване