Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
asen_gargov

Какви джанти и гуми за Опел Корса С ?

Recommended Posts

Здравейте,

карам още със зимните гуми Toyo откакто купих колата миналата година (Корса Ц, 2001 г, 1,2 бензин). Едно лято минах с тях, но сякаш не искам да карам второ лято със зимни гуми и затова реших да си купя нови летни гуми. За да не плащам два пъти годишно за смяна на гуми, реших да си купя стоманени джанти за моята Корсичка и да си ги сменям с другия комплект!

Проблемът е, че не знам какви са подходящите джанти за моята кола! Много съм некомпетентен в тази област и ще се радвам, ако ми окажете съдействие с адекватни съвети!

В момента зимните гуми Тойо са размер 175/65/14.

Какви джанти да взема за летните гуми? А какви гуми? Може ли джантите и гумите да са различни от сегашните и кои са по-подходящи от настоящите ми.

Какви гуми и джанти трябва да взема, за да бъде колата едновременно устойчива на пътя, икономична и да не ми опират калниците като я натоваря повече?

От къде да си купя евтини джанти и гуми за моята кола и трябва ли да са специално за Опел Корса джантите или има и други съвместими модели и марки?

Предварително благодаря за отговорите!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много въпроси! :biggrin:

1-во виж за размера на гумите и джантите, после питай за марки! :biggrin: Аз лично съм срещал калкулатори за съвместимост на размери, но не знам колко можеш да им имаш вяра. Съветвам те да видиш на капачката на резервоара дали не пише там какви са ти допустими!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване