Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
mcbobby

След баланс и регулаж предницата вибрира

Recommended Posts

Получава се при скорост от 90-100км, като по-нагоре изчесва. Смених амортисьори, външните накрайници, сложих нови гуми, балансирани на едната дори без тежести и предницата е регулирана.

Две неща ме съмняват. Това са вътрешните накрайници или тампон/и на двигателя. За второто е малко вероятно понеже няма видими признаци. Има ли колеги с опит при подобно нещо?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да размениш джантите с гумите, задните сложи от пред. Щом го прави при определена скорост имам съмнения да е от тях или крива гума или крива джанта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и нови гуми могат да бият аксиално или радиално - допускът е макс. 1 мм. Балансиране само с тежести не е достатъчно, трябва да се гледа и "културата" на въртене. При тази скорост е възможно проблемът да идва отзад. Крива джанта, крива гума? Виждал съм дори нова мишелинка от Аржентина да има крив профил... Така че на балансиращата машина се гледат няколко неща, а не само тежестите. Чак когато си сигурен, че гумите и джантите са горе-долу добри, тогава се търсят механични дефекти по окачването.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване