Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Roko0106

Летни гуми за 2016

Recommended Posts

Здравейте колеги! Зимата си отива и ще трябват летни гуми! Може ли да ме посъветвате каква марка да купя?!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да беше казал размер, който те интересува, някакъв бюджет или ориентир в марки и т.н. Прекалено е обширен въпроса, така зададен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
225/45/17 Измежду водещите марки се чудя!

Виж тук последните 5-6 мнения от 22 Март насам. Там с колегата дискутирахме избора му на гуми и съм описал подробно моя опит. Има, разбира се, и много други варианти като Nokian zLine, Vredestein Ultrac Vorti, Uniroyal Rainsport 3 и т.н. Тези 3-те поне са с много високи оценки на реални ползватели, а не от тестове на списания, телевизии и всякакви други медии. Единствено Унироял-а има проблеми с много бързо износване. Ввече ако се спреш на конкретен модел или имаш конкретни въпроси - питай да помагаме. Ако не са ти проблем финансите - моя съвет е да заложиш или на Goodyear Eagle F1 Assymetric 2, или на Goodyear Eagle F1 Assymetric 3.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Бриджстоун какво ще кажете? Много ми ги хвалят ама сега...... :biggrin: не ги споменахме! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астра-та ми дойде от завода с Бриджстоун и някак не бях впечатлен. Вярно, че бяха 16", но тогава колата беше и с фабричната мощност. За мен лично, за тези пари има по-добри предложения. Кажи все пак кой точно модел визираш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Описание

Товарен индекс: 91

Скоростен индекс: Y

Run-Flat: не

Сезонност: Летни

Ниво на външен шум: 2

Сцепление на мокро: B

Съпротивление при търкаляне: E

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и само индексите да гледаш, са доста по-слаби от гореизброените гуми. Сцепление на мокро клас В е несериозно при положение, че много голям процент от гумите от среден клас покриват вече клас А. Тоя шум няма как да е 2, а най-вероятно е 72 dBa. Но да речем, че това са субективни фактори. Погледни тук мнения на хора, които реално са ползвали гумата и виж оценките им. Средна оценка от всички категории - 71%. Гумите, които обсъждахме в другата тема и които ти предложих тук, всички са над 85%. Склонен съм да вярвам на тези оценки, защото винаги до сега като съм сравнявал моето мнение за дадена гума с отзивите на хората, винаги се е препокривало.

С две думи - за мен тази гума въобще не е конкурентна на гореизброените, а понеже е премиум марка, подозирам, че цената и е доста висока. Пак казвам, за тези пари може да си вземеш по-добри гуми. Успех! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни гуми GOODYEAR EAGLE F1 ASYMM 3 225/45 R17

Описание

Товарен индекс: 91

Скоростен индекс: Y

Run-Flat: не

Сезонност: Летни

Ниво на външен шум: 1

Сцепление на мокро: A

Съпротивление при търкаляне: E

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е най-доброто решение за момента на пазара. Ако имаш финансовата възможност - действай! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забравих да се похваля , че от началото на месеца съм с Гудиарките! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои по-точно? Тройката ли? Как е поведението? Доволен ли си?

Сподели малко повече инфо :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-ката купих! На сухо е супер, за мокро още нямам впечатление! Също така много добре влиза в завоите и то остри! Ако има нещо питайте, ще обяснявам, че сега не се сещам! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване