Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
ipi359

Моментен разход на гориво по борд компютър

Recommended Posts

Здравейте,

някой сблъсквал ли се е със следния проблем (Zafira B 1.9 CDTI DT мотор ръчна скоростна кутия),

при движение на празен ход и изключена предавка борд компютъра показва моментен разход в порядъка 5 - 6,

а в същото време оборотите са малко под 1000 ? В момента в който колата спре на място разхода пада до 0.9 - 1

и оборотите са около 750 - 800.

Като съм имал случаи и при спиране на място разхода по BC да остане около 5.

Това дали е нормална грешка при отчитането на разхода или имам някакъв проблем?

Защото имам и усещането че е завишен разхода като цяло на колата и по стрелка и по колонка.

Събото-неделно Градско 9.5 за София в този сезон не е ли доста?

Поздрави ако някой се е сблъсквал с проблема ще се радва да сподели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako imash avtopilot go pusni izvan grada sas skorost 130 km/h na moqta mi dava sredno 5 sas vkluchen klimatronik

sloji nqkoq druga dobavka i slagai istinsko gorivo zashtoto teq koli sa kaprizni za gorivata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно сипах гориво от Круиз и слагам B.D.C. (BARDAHL DIESEL COMBUSTION) http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192

Преди месец основно е почистен ЕГР клапана и МАП датчика, защото клапана беше задръстен и взе да не пали.

Затова следя разхода и показанията.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може от добавката да прочиства дюзи да е нормално увеличен разхода прогвай без това да видиш колко ще гори и как я караш в града е хубаво до 2000 оборота по-малко да гори

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване