Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
greco93

Opel vectra A 1990 1.6i

Recommended Posts

Здравейте колеги. Първо искам да се извиня ако има такава тема, но още не мога да се ориентирам във форума. Така.. предстои ми смяна на масло. Може би ще ми се измеете много доволно, колата ми я подариха и без никакви пари. Маслото което е в нея е 5W40, нямам думи. Много е тънко. Колата сигурно е на над 200к километра. Ориентирал съм се към 15w40 полусинтетика на Castrol GTX. Правилен ли ми е избора или ще ме посъветвате нещо друго като марка и вискозитет. Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че е "тънко" е хубаво, но е "дебело" като цена. За зимата е много по-добре да си с такова. Да не говорим, че синтетичното е с по добри показатели. Някой казват, че за старите коли маслото трябва да е по-гъсто, за да няма много течове. А какво ли им е на хидравличните повдигачи с гъсто масло? Според мен ти трябва нещо по средата 10W40. За марка незнам. Всеки си има някакъв вкус, един предпочита Кастрол, друг Мотул, ЕЛФ, Валволин и т.н. Аз карам с GM. Сигурно не е най-доброто, но е едно от най-евтините и се прави за Опел.

Редактирано от piton2010

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи нещо по средата. Междудругото това масло, което съм посочил е минерално. Имах впредвид 15в40 ,но полусинтетика. Гарнитурите са ми заминали, не мисля да ги сменям, просто защото не искам да влагам пари в тази кола, колкото издържи толкова, но искам да избера оптималното масло, за да не го гълта като водица.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване