Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
DanieLa

Висока температура и странни звуци

Recommended Posts

Здравейт, съфорумци!

Бих искала някой да изкаже мнение по моя проблем, защото за момента тигрицата ще стои като паметник на един паркинг. И така.. до днес всички беше ок, но в един момент като погледнах градусите ми стана лошо... 105 (това е доста близо до критичните). Паркирах на паркинга пред работата и може би 30 минути по-късно ми се наложи пак да я запаля, градусите си бяха горе-долу същите - около 100. Аз решх, че ще паднат и тръгнах .. и може би след 100-тина метра започнаха да се чуват някакви много странни звуци, бих ги оприличила на свирене.. След кратка консултация по телефона с баща ми той ми каза, че може би е заминала водната помпа, но мен тези звуци много ме притесняват и не знам дали да рискувам да я паля и да се прибирам с нея или да я оставя докато някой не я види на място.. да не стане по-голяма беля.... Много ще съм благодарна, ако някой сподели мнение какъв може да е проблема и дали да рискувам да я карам ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водната помпа може да протече, но то се вижда. Перката включва ли? Когато охладителната течност не се движи, т. е двигателя не работи и помпата не я движи, тогава изстива много бавно, особено при по-висока външна температура и затворен капак.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не съм сигурна дали се включва ... Може би не, защото обикновено, когато всичко е наред започва да охлаждало около 96-98 градуса. Но мен по-скоро ме притесняват тези звуци, които се чуват, не самата температура, защото за температурата са 2-3 вариантите, но не знам дали това свирене може да има нещо общо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е възможно наистина, ако е заминала помпата тези звуци да са от там .... ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при такава температура парата иска да излезе от някъде и свири. Капачката на разширителният съд е направена така, че да изпуска при такова положение. Но когато не успее достатъчно се пука обикновено водно съединение. Опитай да чуеш все пак откъде се чува и какъв е звука, тропане, свистене, стържене..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента ме е страх да я запаля :) Но преди да стане това отварях капака и се чуваше тракане от лявата страна ... (хах жена да обяснява проблем по колата - трудно е за разбиране) и след като потеглих, може би 100 метра започна да се чува свирене .. ( но не постоянно, смсл при подава не газ по-скоро).

ПП: Съжалявам, ако не можеш да разбереш, но не съм много добра в обясненията

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен лампата за чека свети постоянно, откакто смених скоростната кутия

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако водната помпа е протекала и попада антифриз на ремъка е възможно да присвирва при подаване на газ и от това да не циркулира охладителната течност добре!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега запалих колата - да видя какво ще стане.... пали нормално, нормални звуци на свободна, но като включих на скорост и дадох малко напред започна да се чува едно равномерно тракане, даже по-скоро като цъкане ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля, дали не е възможно перката да се е откачила ... защото това обяснява и звуците и високите градуси, в който работи колата... И като се отвори капака може ли да се види дали перката е където трябва ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как на студен двигател да стърже перката за охлаждане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване