Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
beos

Липса на информация на дисплея от плейара ми

Recommended Posts

Много срещан проблем при подмяна на плейара не излиза информация на дисплея или не показва информация когато се включи плейара.

Описаните варианти са за Astra F, Astra G, Corsa B, Vectra B, Omega B, Zafira A, Sintra, при намиране на още материал или още въпроси ще допълня темата ..

Причини да не излиза информация за слушаната станция или номер на песен ако е CD:

1. Преди е имал не оригинален плейар и някой преди вас е прекъснал кабелът който подава информация за това.

2. Подменен плейар от по нов или стар Опел от вашият ..

3. Разкачена букса

4. Нещо се е скапало тотално и трябва друг :)

Нищо няма на дисплея:

1. Крушките на подсветката на дисплея са изгорели

2. Изгорял предпазител

3. Разкачена букса към дисплея

Няма инфо от дисплея а всичко е наред..

Подменен дисплей DID , TID, MID - издирвам хубави снимки на тях да ги кача във темата ...

Някой от проблемите се отстраняват като се свърже прекъснатият кабел, а друг с програмиране на оригиналният ви плейар в какъв вид да подава информация към дисплея.

aVJMbeA.jpg

Програмирането на плейара става чрез натискане на бутоните 3 и 5 или 4 и 6 на плейара ви .. задържате ги и през това време включвате плейара! Държите ги докато се чуе пиюкане и ако всичко е наред с инсталацията ви на самият дисплей би трябвало да изведе информация която за 8 или 10 редов дисплей .. при някой по нови модели изписва и 10+ изпробвате всички варианти докато получите желаният резултат .. смяната между вариантите на 8 и 10 става с задържане на бутоните които сте натиснали - автоматично преминава от единият вариант в друг..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Причини да не излиза информация за слушаната станция или номер на песен ако е CD:

1. Преди е имал не оригинален плейар и някой преди вас е прекъснал кабелът който подава информация за това.

2. Подменен плейар от по нов или стар Опел от вашият ..

3. Разкачена букса

4. Нещо се е скапало тотално и трябва друг :)

5.Софтуерно е забранено от компютъра да изписва информация. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели,

на моя Астролет 94г. му сложих Delco CDR 500, но дисплея неще да захапва (т.е. да премине в режим на радио) но иначе CD-то си пее.

Дайте някакъв съвет къде мога да погледна или да бутна за да го подкарам.

P.S. Дисплея иначе е двуредов, има си доста информация от борд компютъра която показва но при включване на CD-то не разпознава, че е има някои които му подава информация

ако успея ще му щракна няколко снимки за да ви го покажа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем,но явно трябва да се програмира,понеже сега му е забранено на дисплея да изписва информация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте изпълнили всички точки с проверка за прекъснат кабел и програмиране на дисплея за 8, 10 или 8+ поддаване на информация към дисплея то проблемът най-вероятно е в това което е написал колегата в точка 5-та .. Софтуерно забранен да поддава тази информация!

С подходящ хардуер - ТЕХ може да се оправи това според кода на мотора и функциите които да излизат в литри и предпочитан език + това дали да изважда информация на дисплея или не! В темата където съм описал как става монтаж на MID има кодове според това как искате да бъде ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих проблема: липсва кабел SWC, ако е вярна картинката на beos за точка А2 (червената) трябва само да намеря къде влиза в буксата на дисплея :blink:

По целия сноп не забелязах да има прекъснат кабел или висящ изолиран (Италиянците пак са вкарали инженерна мисъл при слагането на касетофони)

Ако намеря решение на проблема ще пусна няколко снимки с решението

по принцип дисплея е VDO PP *** нещо си не го запомних но го дават да работи с Delco CDR500

П.С. ако някои се сблъсквал с подобен проблем да драсне някои друг ред как го е решил. Бирата е от мене :beer:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте грешката е моя, не е проблема в кабелите, а евентуално ще се окаже т.5 от описанието на beos

след като се порових във форума по обстойно намерих и къде ми е проблема

"5.Софтуерно е забранено от компютъра да изписва информация."

остава да намеря някои във варна който да го коригира

Редактирано от u3pog

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз имам един проблем!!!Става въпрос за астра г!!Радиото е Филипс кар400!!!!!!На дисплея не показва станцията-а на неино място показва дата!!!Радиото е сменяно явно щото на мойто пише 30лв !!!!Кабели не са срязвани!!!Не става с препрограмиране 4 и 5!!!!Незнам дали има значение но колата е италианка!!!!На дисплея се вижда че евентуално може да има надпис Цд!!!!!Възможно ли е радиото да е биол делко 500- това което е с диск и заради това да няма инфо на дисплея!!!!Пробмал съм с друго радио Филипс кар 400-няма резултат!!!!!Ако някой може да помогне да пише!!!!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Програмирането на CAR400 става с 4 и 6 или 3 и 5 не го помня точно - не е както пишеш ти 4 и 5! Ако нямаш прекъснат кабел, ще стане! Няма значение дали е било CD или касетофон - дисплеите са универсални и се ползват както за CD така и за касетофон.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички цифри съм пробвал.Гледам че си писал че при подмяна с по нов или по стар плейар може да се получи това.айде да пишем на темата по долу за да не трупаме форума за едно и също 2 пъти

Редактирано от TOTTI

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с други плеъри ( не само фабрични) става ли номера ...Аз съм със СД-Пайнер ...и ако да какъв е "номера"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има адаптери, които струват доста. С някой от тях може да управляваш плейара от волана и да получиш инфо на дисплея, но не си струва :) Ако това ти е идята трябва да се насочиш към много висок клас от тази марка, която има изход за дисплей. Цената вярвам няма да ти хареса никак!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а как стоят нещата ако си сменим оригиналния цд плеар с друг, имали преходна букса нещо си че бутоните на волана и дисплея да си работят ? Меже ли да има модел CD който пасва ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има модели на Kenwood с които може да се ползва мултиволана и да показва информация на дисплея на колата. Мисля, че към 4-5 модела бяха, от които все още се продават 1 или 2 модела. Цените им са около 500лв.

Има колеги, които правят адаптери, чрез които свързваш мултиволана и прилично плейарче от рода на SONY, LG, Pionner, Alpine и имаш дори много повече функции от фабричните благодарение на бутонни комбинации на цена около 60лв

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че има алтернатива вместо 500 лв :) Информация или по темата във форума дали има ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги досега се занимавах с тази част и нещо не се получи, само дето нещо ми спря СД то :blush: ако някои може да ми помогне няма да му се сърдя БЛАГОДАРЯ предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги имам малък въпрос става въпрос за монтирането на фабричен плеър на astra g ,пробвано е до сега с два , един блау пункт car 300 мисля че беше (от астрата ф ) и един cars 400 на пхилипс ,но въобще не се стига до кода на тид дисплея , да ли не е нужно програмиране

Редактирано от nurim

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея реагира ли като включиш касетофона или си стои датата на него?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега реегира изчезва дата и час но до код не се стига , но не знаем колата с какво оригинално плеърче е била от доста години е една дупка на централната конзола . (помагаите че не е за мен и вече ми омразна да се занимавам , не знам защо му е този оргинален плеър но въпрос на вкус) ааа и без мулти волан, ако е от значение ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с тази комбинация-задържаш бутони 4 и 6 като едновременно с това включваш и задържаш бутона за включване и трябва да изпише 10 на дисплея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега ще пробвам !!! нещо такова ли

Редактирано от nurim

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте на всички, имам следния проблем.

Имам кола мерива 2004 и с нея cdr 2005 но .. на дисплея не излиза никаква информация - седи си само час и дата и темперетура.

Дали някой може да каже къде може да е проблема - опитах всичко в тази тем но ... няма никаква реакция на дисплея. :(

Ако може да ми препоръчате някой в София да помогне ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е заключен софтуерно и ще трябва да намериш някой с ТЕЧ 2 или друга подобна джаджа да го отключи.За най-сигурно питай Помагащ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване