Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
longman555

тракане на скорост без газ

Recommended Posts

Здравейте,

Нов съм във форума, надявам се да сме си полезни! Много пъти информация от форуми ме е спасявала :)

Моята зафира е 1,8 16v, 125 коня, 2001 година, с късите скорости.

От няколко месеца трака при следната ситауция:

- спускане на скорост (първа или втора) когато има наклон, без газ - траканията са с честота в зависимост от скоростта на движение и в зависимост от предавката - ако съм на първа са 2 пъти по-чести. Например на първа при 20км/ч имаме по 2 тракания на секунда, ако съм на втора с 20км/ч има по 1 тракане на секунда.

- когато съм на място леко приклецване с бързо освобождаване към нулева докато пак се има леко тракане, но трябва да приклецвам и освобождавам от първа или от задна - само със съединител не става.

Няма никакви тракания когато колата си се движи с постоянна скорост или ускорява и т.н.

Според един сервиз става въпрос за полуоски, карета, скоростна кутия ( :wooow: ) но ми казаха че трудно могат да го хванат къде е точно към момента. Казаха ми да карам така докато се усили или счупи. Ама нещо не ми допада този подход - след 2 седмици ще правя 4000 км и не искам да ме остави колицата. Между другото от сервиза първоначално не можаха да чуят нищо докато не ги закарах до наклона в паркинга на мола и там се съгласиха че има проблем.

Ето все пак въпросите, за които моля за помощ:

1) Съгласни ли сте с диагностиката която имам към момента

2) Къде да отида - да правят опели, да разбират от скоростни кутии, карета и др., да са се справяли с точно такъв проблем. Доколкото видях в нета, при доста марки коли се е получавало подобно нещо. Моят опит със сервизите показва, че ако конретния майстор не е имал такъв проблем преди, трудно се справя.

Благодаря предварително,

Младен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

трудно е по описание само да се намери проблема. От кой град си за да ти препоръчаме сервиз?

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си го описал в първия пост, явно не е от полуоски, колелета и друго след скоростната кутия.

Ако спускаш на задна има ли тракане?

Чува ли се тракане на трета и четвърта?

Това с приклецването нещо не го разбрах...

Примерно при работещ двигател и :

1-натиснат съединител, колата не се движи, чува ли се?

2-НЕнатиснат съединител и изключена от скорост, колата не се движи, чува ли се?

3-натиснат съединител, движеща се кола по инерция, с включена някоя предавка, чува ли се?

4-натиснат съединител, движеща се кола по инерция, с изключена предавка, чува ли се?

Според мен е Скоростна кутия - първичен вал, лагер-помпа, съединител, нещо по коляновия вал

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване