Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vladimirslr

Проблеми със спирачни дискове

Recommended Posts

Здравейте Колеги, Моля за съвет къде да проверя спирачната система на автомобила ми. Проблема ми е следния. Преди около 10к. смених спирачните дискове на моята Астра Х Z17DTH, 2008г. с Брембо и накладки Текстар. Проблемите ми започнаха още след изминаване на 3000 км. при натискане на педала на спирачката при скорост по-висока от 120km/h волана много биеше. Последваха шлайфане на дискове, но резултата бе временен и така до преди 1000 км. когато смених отново дисковете и накладките с АТЕ. След поставянето на новите дискове и накладки нямаше проблеми, но минах 1000км. и отново същият проблем. Сега дори и при градско каране при скорост 60km/h волана бие. Колеги Помагайте, незнам аз ли съм карък, че два пъти си взимам ментета от EURO07 или може би има нещо в спирачната система на кола ми. При първата смяна предположих, че съм попаднал на менте, но при следващата проблема е същият. Четох много теми в които се пише за прегряти дискове и след това при намокряне се кривят, но старите как не се кривеха, аз не съм си сменил стила на каране, че да приема варианта за неправилна употреба и в следствие на това повреда на дисковете. Молбата ми е дайте съвет за сервиз или марка дискове които не се "кривят". Днес посетих сервиз в София на бул. К. Величков "Иво Бенц". Монтьора ми каза "За твое успокоение за колата на Шефа, дисковете бяха докарани от Германия за 1500 евро и след 5000 км. се изкривиха" :wooow: :wooow: :wooow: . Незнам какво да мисля :help: :help: :help: :help: :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си цилиндърчетата на спирачките и кормилните накрайници накрайниците . За сервиз не мога да ти препоръчам ,отдавна съм спрял да ги посещавам.

Редактирано от xbmx

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,моят съвет е да отидеш в Опел сервиз оторизиран. И аз преди 5000 км смених дискове и накладки и нямам проблеми,но смених и спирачна течност и накрайници и тампони на носачите. Колегата от горния пост е прав задължително направи профилактика на спирачните апарати.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е хубаво да провери цилиндрите на спирачките,но какво общо имат кормилните накрайници с изкривени дискове!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си сменял спирачна течност и маркучи го направи. Както профилактика на спирачните апарати за които колегите пишат. Освен да задържат по някаква причина цилиндърчетата не виждам какво друго може да ги криви. Кривите дискове може да ги занесеш на стругар да ти ги пристърже и пак да ги ползваш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги! Благодаря Ви, за коментарите. Днес върнах дисковете в магазина, като след няколко дни ще ми се обадят за да ми ги сменят. Днес в сервиза където ми свалиха дисковете, монтьора ми прегледа цялата ходова част и не намери нищо обезпокоително. Ще послушам съветите ви, когато слагам новите дискове ще направя пълна профилактика на спирачната система и се надявам да нямам проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване