Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
joro the driver 17

Размери на междуболтовото разстояние и отвора за главината при Опел Астра J - 1,4 турбо, 140 ps.

Recommended Posts

Здравейте, поздрави - живея от няколко години в Германия и притежавам Астра купена преди месец чисто нова, модификацията от подписа ми и заглавието на темата. Още с представянето си имам питане - тук и в интернет, навсякъде дават за този модел 2 вариaнта на междуболтовите разстояния - 105 и 115 и съответните останали размери на джантите - централен отвор, ширина, ЕТ и т.н. - като парвия е за моделите с двигатели до моя включително, а другия - за дизелите, по-мощните бензини и комбитата. Питането е във връзка със закупуване на метални джанти за зимните гуми. Оригинално колата ми дойде с 17 цола джанти с 5 болта и 215 50 17 размер на гумите. За зимата искам да си купя 16 цолови, тъй като предполагам че по-малки няма да паснат спрямо спирачните апарати и т.н., а и тук в талоните на колите пише конкретни размери с които трябва да се кара, това се следи и е твърде контролирано при редките проверки и комичното е че оригиналните джанти, с които е колата не са изобщо вписани, макар че в книжката са опоменати поне 10 възможни вариaнта с 16,17,18,19 цолови джанти и гуми. Предварително благодаря на тези, които ще ми помогнат и отговорят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам вече отговор и тои е че това е точно така и на моя модел джантите са с параметри 5 болта, радиус 105 мм, ЕТ 39, 6,5 J и съответно 16,17,18 или 19 цола. Днес отидох в магазин за такива джанти, гуми и консумативи и пробвахме на колата. И там ми казаха че до 1,4 турбо са със 105 mm, а нагоре и дизелите, както и комбитата с 115. Не се доверих първоначалноto инфо от Ebay, понеже тук прочетох само 115 mm на всички които са писали по темата, но явно всички са с комбита или дизели. Поздрави.

Редактирано от joro the driver 17

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване