Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Metosilata

Губя ( изхвърля) масло от изпарителя към турбото

Recommended Posts

Здравейте,

Наскоро си купих вектра б дти 16в комби 2000г. В момента съм извън страната с нея и започна да ми губи или както ми казаха плула маслото. Въпроса ми е дали е от маслото или турбото заминава понеже доливам вече близо 1 литър а съм на едва 6000 км от както го смениха. Другото ми питане дали е нормално да се долива толкова понеже това ми е парвия дизел досега съм карал само бензин. Маслото ми е 5 w 40 пълна синтетика. Дали не е проблема в него че е много тънко за тази кола на тия години. Като я взех беше на 156 400 км сега е на 162 800 км.

Благодаря ако някои може да помегне

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интеркулера явно... Възможно е километрите които цитираш да са умножени х2 или х3 .. Вероятно и турбото да "тръгнало" Като за начало май, най-добре да минеш на по-гъсто масло, нещо от рода на 10W40. Може да направиш бърза проверка като махнеш маркуча от филтъра към турбото и видиш дали студената перка има големи луфтове, което е признак на "отишло" си турбо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега проверих перката на турбото няма никакво мардане ( луфт ) и аз мисля че е от маслото сега съм взел Mobil 2000 x1 10w40 полусинтетика този път по гъсто ще и сложа.

Имам още един въпрос може ли да е от износени гумички??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване