Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Mога ли да сложа размер гуми 205/60/15 на джанти 6J ? Дали ще е стабилна колата, понеже идват малко по широки. В момента съм с 195/60/15 х 6J.

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може click-me.gif друг е въпроса дали няма да дойдат високи и от там да се люлее повече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако намериш гуми 205/55/15 сложи такива, защото със сигурност ще усетиш, че колата ще люлее повече с гуми 205/60/15, а и гумите, които ще са на 55 високи 100% ще имат и борд за пледпазване на джантата, което ще подобри и стабилността на колата по завоите! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах колеги благодаря.

Значи "максималният" размер който мога да сложа на тези мои джанти 6J пише че е 205 по таблицата която е побликувал колегата.В калколатора за гуми ми дава че влизам в границите от 195/60/15 към 205/60/15 +12м се увеличава радиуса на гумата

А възможно ли е и разхода да ми се качи малко? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно да се качи заради по голямата тежест на гумата на размера който си избрал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wave: Ето колеги намерих точно това което търсех, мисля че ще бъде полезна тази информация за всички :)

http://www.primex-bg.com/polezno/shirochina-na-djantata

Благодаря на всички колеги за помоща :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване