Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Anbuch

TID на Corsa D - непоказва температурата на двигателя

Recommended Posts

Здравейте , съвсем наскоро се сдобих с въпросният автомобил и понеже досега не съм имал Опел може и да задавам елементарни въпроси за което се извинявам предварително.

Колата много ми харесва , но това ,че няма показател за температурата на антифриза ме побърква. Гледах клипчета как може да се изведе показанието на температурата на ТИД-а за Астра H :

и следвах инструкциите ,но на моя дисплей температурата така и не се показа :

Как да я видя тази температура - все пак колата е съвсем отскоро при мен - незнам как работи термостата и т.н.

Аудио системата ми е CD30MP3 точно такава без бутон BC

После запалих и колата и пробвах така - пак непоказва температурата

29-09-10-00-42-40-115554.jpg

Може ли да му се смени нещо софтуера да започне да показва и температурата или някакъв друг начин да ми кажете как да я проверя?

И още нещо ... търся схема на окабеляването на имобилайзера - кои проводници са за комуникацията и кои за захранването - сигурен съм ,че ще ги позная като ги видя ,но ще стане беля голяма ако се объркам ,та ще е добре да имам и едно потвърждение:)

Двигателят ми е Z14XEP - до сега не съм карал кола с ангренажна верига. Двигателят е тих при работа на празен ход ,дори неразбрах ,че е с верига при първоначалният оглед на колата , повдигачите съшо не се чуват, но когато натоваря двигателя в движение се усеща веригата - не е тракане ,а по-скоро леко ръмжене ,мисля че е нормално ,но все пак да попитам. Такова ръмжене, кола с обикновен ремък няма да направи

Благодаря предварително!!!

Редактирано от Anbuch

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Температурата на двигателя може да се види само на автомобили с графичен дисплей (GID), т.е. този който се ползва при автомобили с климатроник. Това e така и при Астра, и при Зафира, и при Корса. В твоя случай можеш да видиш температурата единствено с диагностичен тестер.

По отношение на шума - Z14XEP си има един специфичен звук във високите обороти, така че по-скоро нямаш проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, малко да повдигна темата понеже не намерих нещо подходящо специално за този модел. От скоро съм горд собственик на КОРСА Д 1.4 90 к.с 2006, с газов инжекцион Prins монтиран в Германия.

Колата има доста екстри за модела - завиващи фарове с лупи, темпомат, оригинален спортен пакет(визуален), автоматични светлини, чистачки, огледало и т.н. но НЯМА нещо без което не мога - активиран BC, т.е. липсва копче за управление на BC или всички полезни данни - среден, моментен разход, изминато разстояние, температура (макар че сега си я има поне нея) и оставащи км-три до зареждане. Ако може някой да съдейства и да ми каже какво ми е необходимо за да си активирам този BC, понеже не мисля, че моята кола няма такова нещо, като аз също като колегата по-горе съм с CD30MP3 без бутон BC? GID-a е много красив, но парите за които го продават са нереални и за момента предпочитам да си остана с моя мини дисплей :)

Иначе като цяло съм много доволен от колата и приятно изненадан, като вървеж, окачване и всичко.

П.С: Може ли да ми препоръчате добър сервиз, колега, който може да ми направи цялостен обстоен преглед на колата да ми каже дали имам някакви сериозни проблеми, по ходова част, ДВГ, електроника, че вече ми светнаха 2 лампи, които за момента ги изчистихме, чрез закачане към OPD, но може да е временно?

Благодаря предварително!

Редактирано от serpentiny

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване