Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
rap17ka7a

Масло,Ремък,ролки и водна помпа на 1.6 16V, бензин - Съвет

Recommended Posts

Здравейте колеги. Отдавна не съм писал тук, тъй като изневерих на марката преди известно време и си продадох красивата H-ка. Сега обаче в семейството се сдобихме с Астра G, за жената. Колата е на 80к мили, което е около 130к км. Ремъка е сменян преди 40к мили така че то си му е и време. Трябва сега да сменим ремък,ролки,масло и филтри и евентуално водна помпа за всеки случай, защото гледам че има много китове за ремъка с включена водна помпа. Въпросът ми сега е каква марка да си избера? Можете ли да ми дадете съвети за това какво масло да използвам, кой от какво е доволен - марка, вискозитет? Също така и самия ремък кит какъв да сложа, тъй като намерих на страшно много марки Dayco, Continental, Ina, Gates и тн. Вие коя използвате? Ще съм ви благодарен много за съветите. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В джениръс ауто в момента има много добри цени за смяна на ангренажен ремък, водна помпа. На мен ми излезе около 500лв с работата. Имат и гаранция 2 години

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А на мен ми излезе 75лв. 30 за ремък и 45 за водна помпа.

Е все пак аз визирам:

смяна на ангренажен комплект ( ролките + ремъка )

смяна на водна помпа

и работа

Предишният път ми струваха (175лв ролики на SKF, 40лв за ангренажен ремък и 90 лв работа = 300 лв) и след 1 година започна за вие паразитната ролката - нямаше гаранция. и пак 50 лв за ролка + 50 лв работа и нов ангренажен ремък 40 лв =

140 лв. тотала ми излезе = 450 лв без водна помпа ) а и като се има впредид че ремонта от не около 4 часа през които си бях на работа и не трябваше да си взимам отпуска за мен цета е ОК.

Гранцията ми е 2 години (надявам се и да не се възползвам от нея ) но е добре да я имам все пак.

Миталият път когато попитах само за водна помпа ми искаха 300 лв. така че сега явно са си свалили цените в някакви разумни граници.

За мен си струва всяка една стотинка от тези 500 лв, които платих затова и споделям, все пак има и по-евтини части или OLX : http://olx.bg/ad/promo-vodna-pompa-za-opel...ya-ID5w3BO.html всеки сам си знае как да си поддържа колата. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

когато закупих моята Астра сложих ролки RUVILLE и ремък Roulunds

0027.jpg

за две години и половина и малко над 25000 км нямам ядове.

Проблеми ми е правил пистовият ремък който е същата марка като ангренажа и също беше нов, но след 2 години се беше нацепил здраво и го смених, но с друга марка в случая Dayco.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване