Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vladiarsenal

Смяна на скоростен лост

Recommended Posts

Здравейте,

Колата е Astra H 2008 със 6 скорости. Искам да си сменя скоростния лост, защото кожения маншон и хромираната част на лоста са захабени. До колкото знам двете вървят заедно, а цената от официалните дилъри е космическа, за това се насочих към втора употреба. Въпросът ми е има ли някаква специална стратегия за свалянето му, или просто се издърпва нагоре? Съвместими ли са всички скоростни лостове от Астри с 6 степенна кутия?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време мой познат смени лоста на неговата Астра, цената втора употреба беше 120 лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, изглежда лесно. На клипчето имаше някаква букса и кабели, но това предполагам е защото лостът не беше оригинален. При смяна с оригинален, предполагам е само издърпване и после слагане на новия лост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах механизма на моята и изглежда малко по-различно от колкото на клипчето, може би защото е 6 скорости. Някой знае ли дали се вади целият механизъм около желязото или се откопчава до бялата част, която се вижда на снимката:

http://postimg.org/image/xkbtp2py7/

http://postimg.org/image/62etepqjl/

Някой свалял ли е лост на 6 степенна кутия?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял преди година. Разглобяваш и го сваляш, после избиваш дръжката и сменяш кожата и по обратния ред. Поне аз така направих. Не е невъзможно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам да си купя целия комплетк - кожения маншон + лоста и да сменя всичко, просто не съм сигурен дали се сваля само с издърпване нагоре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и болтове, не помня колко са. Само с дърпане няма да стане. Дигни кожата около лоста нагоре и разгледай. Не се слага лесно, аз доста си играх.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Мога да помогна за разглобяването на скоростния лост на Астра Н със 6 степенна скоростна кутия.

Разполагам с богат снимков материал.При интерес пишете да доразвия темата. :beer:

DSC01319.jpg

Редактирано от aatri

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, при мен нещо се проточи във времето и така и не стигнах до разглобяването. Ако имаш повече снимки, ще бъде наистина полезно.

Мерси колега! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук става въпрос за 6 степенна скоростна кутия. Ето снимките но първо гледайте видеото колеги и не правете всичко което прави германчето :rotfl:

image.jpg

Ето тук е набита топката дето германчето я усуква.

image.jpg

А тук се вижда пластината която германчето реже така смело и безотговорно.

Тук е най-важното място където трябва да се действа много деликатно.

Трябва да се разчленят пластината от повдигача без да се чупят за да може после да се зглобят.

image.jpg

това е горната част на повдигача и пластината

DSC01315.jpg

Разглобени изглеждат така.Тези зъбчета които виждате държат двете части на повдигача за задна съединени.

Трябва да успеете да вкарате от двете страни по една тънка отвертка(не набивайте много отвертките,около 2мм) така че зъбчетата да се разтворят и да изпуснат.Тогава ще можете да отделите горната от долната част на повдигача.Това обаче трябва да стане при натиснато положение за включване за задна.Натиснете бутончето за задна и го вържете с една свинска опашка за ръкохватката така че пружината да остане свита.

Ако успеете да разчлените двете части на повдигача половината работа е свършена.Тогава вече може да направите като германчето.Стискате здраво топката и въртите докато се извади.

Желая успех!!!!

Редактирано от aatri

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за да се махне само топката за да се смени кожения маншон става ли като на клипчето само с въртене? При мене се скусах да напъвам ама не помръдва?!? :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване