Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
fantoms

Централното заключване спря да работи.

Recommended Posts

Здравейте,

Изведнъж централното заключване на колата спря да работи. Не реагира от дистанционното. Не реагира дори с ключ (отключва си само шофьорската врата). Пробвах препрограмиране на дистанционното но като започна процедурата няма никаква реакция от колата. Вратата на багажника е заключена (комби) и не иска да се отключи дори с ключ.

Моля за насоки за диагностициране и локализиране на проблема (бушони, релета и т.н.)

Другото интересно, което се случи почти по същото време бе, че осветлението на купето, това което след затваряне на вратата изгасва постепенно, светеше постоянно. Само то. Осветлението на вратите и над тях стоеше изключено. Така колата е стояла ден или два и акумулаторът беше почти заминал. Откачих го и го заредих. След връзване на акумулатора проблема с това осветление изчезна. Изгася си плавно, но проблема с централното заключване остава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен веднъж ми се случи при отварянето на шофьорската врата от вътрешната страна дръжката остана повдигната в отворено състояние.Не се заключваше нито с ключ нито с дистанционното нито ръчно от вътре.Отидох в един сервиз,разглобиха ми цялата врата сглобиха я отново и всичко се оправи.Преди два дни се случи същото с дясната врата още не съм ходил да ми я оправят.Надявам се да мине леко както първият път :wave:

Обаче моята е 1998г.

Редактирано от Opel Vectra B

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги при този проблем преглеждам бушона за централното и всичко се оправя. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем и всички бушони са си здрави ако си се справил пиши как мерси предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледайте кабелите които са в гофрата която е от купето към вратите. С времето кабелите се втвърдяват и се чупят като клечки за зъби и се прекъсват кабелите и почват описаните проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за багажника : взимаш един спрей WD 40 и пръскаш после вкарваш и изкарваш ключа докато му се завие свят ( или на теб ), пръскаш пак и пак вкарване и изкарване докато се раздвижи ключалката. и аз имам комби вече 5-та година и си мислех че задния ми капак не е оригинален и затова ключа не става но един ключар ми каза че това е нормално понеже никой не ползва ключа отзад при работещо централно и дистанционно и след тази процедура се оказа че ключалката ми си е оригинална и вече работи .

за централното : провери кабелите в шофьорската врата - там е на букса завърта се на 90 градуса и се изключва от към вратата  провери вътре как са щифтовете и "съблечи" гъмения маншон да огледаш кабелите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване