Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
gaijina

Голям разход в града на газ

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От вече 2 месеца съм горд собственик на Astra G Caravan с мотор X16SZR т.е. 1.6 моното. Естествено бързо бързо я оборудвах с газова (Lovato). Извън градско до София като я засичах вади хубав разход 7.5-7.9 л/100 км при нормално каране 110 - 120 км/ч. Градско обаче това, което засякох беше 14.6 л, което ми се вижда супер много за това двигателче.

Газовата е нова, колата си работи добре на газ, ускорява си читаво.

Поизчетох различни теми, но не можах да намеря отговор от къде ще идва тази разлика. Термостата си отваря нормално, всичко уш е 6.

Надявам се като хора с повече опит да ударите едно рамо. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм собственик на Astra G Hatchback X16SZR от около 3 месеца. Почти веднага Газова стара. Изпарител Атикер. Разход 13-14 смесено винаги пълна пълна. Та реших че е от изпарителя и днес отивам да си вземам чисто ново ловато електрически. Искам да споделя очакванията си. Очакванията ми бяха 10 на 100 съобразено с пътищата по който основно шофирам, както и от предните ми коли. Надявам се след смяната на изпарителя да достигна очакванията си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надяван се да има ефект. Като го смениш споделяй. Аз съм с такъв в момента.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на изпарител. Минаване на 500 км. за улягане на мембраните. Изпарител Lovato на цена 120 лв. (гарантирано италиянски). Два пъти газаджия. Разход 13 на 100. Не съм доволен. Сменени са свещи с NGK сребърни за Газ заедно с изпарителя, предните бяха двуполюсни. Всеки ще каже кабелите незнам вече. Дайте идей какво да проверявам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен си е същата. Продължава да си дава около 15 градско. Свещи не съм барал. Колкото до кабелите, те ако имат проблем нямали да прави проблеми с обороти, вървене и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астра G x16szr хечбек. Изминати 10000, с нова газова томасето. Правя засичания празна до празна, като засичам на големи разстояния и смесен разход. Например изпразвам бутилката докато колата спре, пълня до горе и занулявам. Почвам да карам, зареждам без значение дали е свършила или не и пазя бележките. На края в един момент почвам да карам пак докато свърши и спре. Последния път 1880км с 170лв при газ цена около 0.96-0.99. (разхода излиза около 9 и нещо). От тези километри 1100 градско София, другите извънградско. Не знам добре ли е или не, като сложих газовата преди 10 000км гореше сякаш по-малко, но реглаж не е минавала от тогава. От вървенето съм доволен, спрямо бензин се усеща малка разлика наистина, не е много спъната.

P.S. За да се засече разход дайте да направим еднаква процедура за засичането. От 10 години карам коли на газ и това с засичането е адски относително ако не е правено по един и същи начин. Само София градско не съм засичал понеже все излизам някъде навън.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ddimitrov,

Аз я засичам по метода пълно - пълно. Т.е. пълня я догоре изминавам 100 км (горе долу) и пълня пак догоре, след което смятам колко идва разхода.

Днес ще ходя да я прегледа газаджията да видим какво ще каже. На мен за смесен разход ми е трудно кажа, защото то веднъж изминеш повече в града и по-малко извън, друг път обратното и ми е сложно да го преценя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здрасти ddimitrov,

Аз я засичам по метода пълно - пълно. Т.е. пълня я догоре изминавам 100 км (горе долу) и пълня пак догоре, след което смятам колко идва разхода.

Днес ще ходя да я прегледа газаджията да видим какво ще каже. На мен за смесен разход ми е трудно кажа, защото то веднъж изминеш повече в града и по-малко извън, друг път обратното и ми е сложно да го преценя.

Лично моето мнение е пълно - пълно на газ неможеш да засечеш реален разход. Колкото пъти съм се мъчил и на 4-те коли които съм имал пълно-пълно всеки път дава различен разход. Зависи много от поплавъка който изключва и от газ станцията. Дори да е същата на която си сипал преди пак има разлика. При бензин и дизел правилния начин е пълно-пълно, но при газ стигнах до извода, че много лъже така.

Аз засичам смесено за големи разстояния понеже така придобивам по реална представа какво се случва. Иначе ако оцеля 3-4 дни по-големи задръствания и може да я изхвърля колата като засека разхода :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко със закъснение. Проблема с големият разход се оказа термостата. Никъде не прочетох да го проверя. След като стана адски студено и трябваше да возя бебето и КОЛАТА БАВНО СЕ ЗАТОПЛЯШЕ. Смених го и разхода стана нормален за мен. Коментирано е много зависи километри път скорост. За мен нормално е около 8 дълъг път по магистрала до 3100 3200 оборота 200 км. (Да оборота не колко км/ч). 10 10,5 литра на 100 градско - до магазина до детската кухня и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване