Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
fuse

Opel Zafira 1.6 с фабричен МЕТАН - За и Против?

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От 4 години карам заводска Zafira1.6CNG 2004г. и съм много доволен /дано да не ме чуе дявола/. Купих я директно от частно лице в Германия. Колата е супер икономична /аз въртя основно извънградско/ На магистрала, ако карам със 120-130 км/час ми харчи около 5.5 кг. на 100 км. С едно зареждане минавам 330-340 км. Сега цената е 1.20 лв/кг и 100 км.=6.6 лв. Да искам почече от кола, която тежи 1.5 тона е просто грехота. Разбира се, това е разход с 1 или 2-ма пътуващи без много багаж. Ако хората са повече или багажа е много разхода скача на 8-9 лв. за 100 км. Съгласен съм с колегите, че дюзите са им слабото място на тези машини. Преди година и половина и аз сменях. Беше запушена само една, но по съвет на специалисти ги смених всичките. Ползвам официалния сервиз на Опел Ауто в София , на Ботевградско шосе. Излезе ми за 4-те дюзи общо 1250 лв. но не съжалявам-карам по 20-25 000 км. годишно и отдавна си ги бях избил тези пари. Имат и 2 години гаранция. Споделям и още нещо-не я претоварвайте. Максимум носи 550 кг. /пътници + товар./ Преди 2 години се връщахме от Прага -4 човека и малко над 300 кг. багаж. Претоварихме я с около 100 кг. но в съчетание с друсащата хитлерова бетонна магистрала от Прага до Бърно стана белята-изкриви се задния мост и хвърлихме двете задни гуми-износиха се вътрешно. Вярно, с двигател 1.6 е малко тромава. На магистралата обаче, като набере инерция, спокойно си държи крейсерска скорост от 130-140 км, а съм стигал и до 160 с малко повечко газ. За съжаление, и на моята не можаха да и разкодират GPS-a, но това е най-малкия ми проблем-ползвам телефона.

За въпроси можете да ми пишете на dhdinev@abv.bg

Газ и ляв мигач. : )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с Дюзите само при метановият мотор ли се наблюдава или е за всички?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се насочил за такава кола -Опел Зафира, след 2007 година, 94к.с. . Даже и смятам да гледам конкретен автомобил :

https://www.cars.bg/offer/c2746411

Доколкото разбирам за София би трябвало да минавам с 16 килограма (15лв)  около 300км,  а извънградско  - около 350 км. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване