Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Al0nso

Странични огледала - Проблем Астра H 1.7Gtc

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

Имам проблем със страничните огледала.Когато се опитам да регулирам огледалата само чувам моторчето да върти , а огледалото се мърда и прескача и се връща в началното положение.

Някой срещал ли се е с този проблем.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натисни с пръст избраната от теб посока,ще чуеш как прескачат зъбчетата и тогава пробвай с копчето!

Щом казваш,че прескача това е! :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То аз го натискам за да ги регулирам , но не искам всеки път да свалям стъклото и да го натискам с ръка. :)

Знаеш ли как се свалят или сменят ли се тия зъбци може да са износени и за това да ми прескача.Пробвах се да сваля страничното огледало, но не искам да изпозлвам сила зз да не счупа целия механизъм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, :blink: не работят въобще или работят до някъде и почват да прескачат, защото точно така трябва да е.Те работят на малък диапазон и си го избираш с ръка.Имам две такива и 4-те стъкла са така! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, някой свалял ли е стъклото на страничните огледала и как става? Само на щипки ли е с издърпване от едната страна?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Преди няколко дни и аз имах този проблем - получи се при смяната на стъклото на лявото огледало. Като взех колата то беше плоско и нищо не виждах общо взето, при престрояванията и изнасянията беше приключение :excl:

Явно оригиналното огледало или е било счупено или откраднато, но интересното беше че имаше подгрев и работеше (доста по-бавно обаче в сравнение с дясното) :biggrin:

Та ето как изглеждаше преди смяната:

Wing_mirror_old.jpg

Ето ни вече с новото стъкло със 100% повишена видимост:

Wing_mirror_new.jpg

Стъклото си е оригинално за Opel Astra H '04 - '09 година, с подгрев. Струваше ми 15 лв. като в магазина ми го смениха безплатно (моля за съвет дали мога да посоча тук магазина и линк към него).

Ако бях видял че има такава тема щях да снимам процедурата, но ето няколко насочващи снимки:

На гърба на самото стъкло се поставят две метални скобки, които според думите на момчето от магазина служели за обиране на вибрациите и при движение огледалото да не трепти и образа в него да е стабилен и ясен.

Ето ги двете скобки:

Wing_mirror_back.jpg

Тези две скобки трябва да влязат в два улея (качеството е лошо, но не намерих снимка с по-добро)

Wing_mirror_base.jpg

В края на скобките има извивка която ограничава хода на огледалото, но когато скобките са излезли от улеите спъват движението на огледалото и то започва да прескача.

Свалянето на стъклото не е трудно, на щипки е и се вади с дърпане, като при ваденето и поставянето не трябва да се натиска в центъра на стъклото а по формата на кръга на гърба на стъклото, където са и щипките.

Надявам се да съм бил полезен.

Аз лично съм супер доволен от новото огледало и мога да кажа, че това е най-добрата ми инвестиция в тази кола засега :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Пиши как са се развили нещата при теб.

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега,

Този уикенд ще пробвам да го сваля.И на мен ми обясняваха ,че имало две щипки които са изпуснали или излезнали от гнездото си.

В момента когато слушам някоя песен с малко повече бас... направо и то почва да танцува..... :biggrin::biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Nikolay Manev, бих се радвал ако ми изпратиш контакти на магазина, където са ти оправили огледалото, на ЛС. Благодаря предварително :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ЛС. Не знам дали е позволено да давам тук директен линк за поръчка от магазина.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване