Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Тафчо

Идва зимата какви добавки да слагаме?

Recommended Posts

Здравейте колеги, понеже идва зимата искам да ви попитам ползвате ли някакви добавки за дизел? Четох, че много хвалят Castrol TDA та какво ви е мнението има ли смисъл да слагам на зафирата 1.9 CDTI или по-добре да не рискувам? Само да отбележа, че предните 5 зими не съм слагал нищо и смея да кажа, че не съм имал някакви кой знае какви проблеми?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ползвал съм различни добавки и разлика ще откриеш много трудно, да не казвам, че няма да откриеш, но така или иначе няма да навреди, така че пробвай. Определено Кастрол ТДА е един от най-удачните варианти, така че сипи, покарай и прецени за себе си. Може после да споделиш и мнение. :th_up:

П.С. Зафирата ти е с много интересен код на двигателя! :tongue:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз почнах да се оглеждам за подобни теми :).

Моето мнение е ,че щом не си слагал нищо и не си имал проблеми е да не слагаш.

На мен ще ми бъде първа зима да карам дизел и затова се замислям да пробвам някаква добавка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата най-добрата добавка е резервоар с минимум 30 литра нафта. От повече от 20 години карам само дизели и не съм имал проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един + за Castrol TDA ползвам я от как я има. Върши чудна работа зиме и лете. На старата ми астра с двигател 17DR чистия дизел съм палил на минус 23 без проблем с тази добавка. А тогава приятел с премиум дизел зареден на Volvo замръзна. След време се наложи да отворя мотора за ревизия клапаните на 140 000 бяха като нови,както и всичко останало. В момента я ползвам целогодишно на Mitsubishi ASX 1.8 150 к.с. и се отразява много добре на работата на двигателя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уили, на Кастрол-а нещо много хора реват, че много му дигнали цената. Има ли такова нещо? Аз понеже не ползвам Кастрол-а и не мога да коментирам. Щом става въпрос за конкретни марки добавки, почти по всички форуми (не само български) основно добрите мнения са за три добавки:

1. Pro Tec Common Rail Diesel System Clean and Protect

2. Castrol TDA

3. Bardahl B.D.C.

По чуждите форуми като че ли най-много фенове има на Про-Тек-а. Аз също го ползвам него от време на време и съм доволен. Отделно специално за зимата има и добавки, които повишават цетановото число на нафтата с цел по-лесна работа на двигателя и т.н. Човек просто трябва да реши какво точно му трябва на него в конкретния случай. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
П.С. Зафирата ти е с много интересен код на двигателя! :tongue:

Ха ха да, оправих го :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам на Bardahl B.D.C. Чел съм доста положителни отзиви и аз от личен опит мога да кажа, че като чели на студено колата пали една идея по-"мазно". Ползвам я постоянно, като лятото я разреждам 1:2000, а зимата 1:1000, т.е. както пише на опаковката. С нашите нафти, ако това въобще са нафти, смятам че е добре да се сипва нещо...

Уили, на Кастрол-а нещо много хора реват, че много му дигнали цената. Има ли такова нещо?

Като гледам цената е по-висока от на Bardahl B.D.C. (31.8лв за литър с ДДС), ето едно линкче: Castrol TDA 250 мл. тук се връзва 55.60лв за литър с ДДС.

opel fan, ти Pro Tec Common Rail Diesel System Clean and Protect, на колко го купуваш?

Редактирано от Жоро

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бардал Б.Д.Ц, 1л е за 1000л нафта (10 грама - 10 литра)

Много добра добавка. Карам с нея вече втора година и на всички мои коли сипвам бардал.

Миналата година зима 2016г, добавка на Лики моли замръзна в шишенцето, а Бардала стана малко по гъста ...

Аз лично използвам добавка за горивото, масло и добавки в маслото на бардал

Не правя реклама, просто при тази наша българска фалшива нафта, без добавка маааалко да я позастрои колите ни само вдигат разхода, пушат и не вървят...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване