Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
unac

Електроусилвател на волана EPS

Recommended Posts

Много пооезно,колега! При нужда,от къде да се сдобием с необходимия датчик и на каква цена?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя го взех от тук за 200лв.

https://www.olx.bg/ad/opel-meriva-corsa-d-f...html#e90e0f9292

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Гледам сте стигнали до истината полека-лека. Поздравления :)

Само едно предупреждение от мен, много внимавайте с монтажа на датчика, четете много внимателно написаното, защото при грешен монтаж рискувате да загубите контрол над колата в движение...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Привет,

Гледам сте стигнали до истината полека-лека. Поздравления :)

Само едно предупреждение от мен, много внимавайте с монтажа на датчика, четете много внимателно написаното, защото при грешен монтаж рискувате да загубите контрол над колата в движение...

Абе, който не е уверен, че ще се справи, по-добре да не се захваща сам.

Няколко дни след като бях купил колата, усилвателя започна да изключва. Прочетох де що имаше написано по темата (най-вече, написаното от колегата ruskia). Купих от него датчика, но не го смених веднага. Така карах две години, до началото на юни, когато започна да изключва през 5 минути. Единственото, което не съобразих при смяната му беше, че не взех по-големи зегер клещи.

При мен смяната се получи, като на местото на стария поставих новия, въртейки кормилния прът до съвпадение на зъбчето с процепа.

Вече два месеца и половина карам и всичко по кормилото е наред.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май и аз имам проблем с този датчик. На два пъти ми се случва  , при навиване на пълен десен да светне лампа EPS и волана става твърд , след  гасене и палене на ново няма проблем. Моля дайте съвет в кой сервиз в Благоевград , да отида  за диагностициране на проблема и смяна на датчика  т. к. се опасявам че това може да стане по време на движение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на датчика не е сложна, така че, във всеки сервиз би трябвало да се справят. Аз го смених пред блока, даже не се наложи да включвам ОР СОМ-а за калибриране. Не е необходима работа под колата. Всичко се върши вътре, от шофьорското место.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак някой , сменял ли е този датчик в благоевград или окръга ? а възможно ли е проблема да идва от друго нещо а не от eps датчика ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6/26/2016 at 14:48, nasencetyy написа:

За сега всичко е наред!Това са координатите на сервиза...???

image.jpg\n

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване