Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
boltthrower

Включване на чистачките на интервали - Как?

Recommended Posts

Здравейте,

Купих си Астра J, 2010 година 1.7 CDTI.

На лоста за чистичките на положение 1-вото нагоре, на дисплея до километража се изписва Rian Sense ON, но без никакъв ефект.

Чистачките работят на следващите две положения, непрекъснато, бързо и по-бързо, но не и през определен интервал.

Когато купих колата, ходих до Булвария на Орион за да си сменя ремъци и ролки.

Да вметна - на стъклото не се вижда да има сензор за дъжд. На паркинга на Булвария имаше още 5-6 коли като тази и на тях също не се виждаше такъв сензор, освен на една, но комби вариант.

Питах в сервиза примчикът, който каза че не знае и извика едно момче от търговците.

Той погледана колата и каза, че имала защото модела бил с автоматично запалване на фаровете, но не знаел техничиески как е реализирано това.

Въпросът ми е ... има ли наистина това чудо такова нещо, понеже е адски дразнещо да караш постоянно на чистачки или да си пускаш чистачките ръчно.

Всички коли които съм виждал имат тази функция, но тази не. Това много ме учудва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ЦЪК Ето това ти е сензора разгледай, другото което да видиш е релето за чистачките .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато включиш чистачките на първото положение и излезе съобщение Rain Sense On, датчика за дъжд е активиран. Ако няма дъжд чистачките не тръгват. Когато завали, интервала на чистачките се регулира от датчика за дъжд според интензивността на валежа. Чувствителността на датчика се регулира на пет степени от потенциометъра на лоста за чистачките.

Ако чистачките ти не работят по този начин, вероятно има някакъв проблем. Пусни една снимка на челното ти стъкло, за да ти кажа дали е с датчик за дъжд.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен огледалото е директно залепено за стъклото....

На снимката която си прикачил зад огледалото има платмасова ъъъ да го наречем кутия, при мен няма такова нещо.

Ето обява за същият автомобил, само че комбми, моята е хечбек, но на снимките вътре се вижда, че е оборудван само с едно просто огледало.

Обява от Мобиле.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,така като гледам снимка на твоето стъкло, не виждам да има сензор за дъжд.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом няма сензор това означа ли , че чистачките няма начин да работят на интервали, освен ако не се сложи стъкло със сензор?

Редактирано от boltthrower

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност си я купил след претърпяно ПТП и нашите джамбази са сложили обикновенно стъкло без място за този сензор , горе в тавана над плафона ще намериш кабела .

1. Сменяш стъклото с правилното но ти трябва и датчика , който сигурно също липсва

2. Специално препрограмиране да работи без него , защото в момета нямаш и прекъснат ход на чистачките , но не всички официални знаят как?????

успех с тях .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване