Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
niki_

Разлика между C20NE и C20XE

Recommended Posts

Миии палиш колата и ако не чуеш клапаните продължаваш да си надаваш газ спокоино чуеш ли един неприятен шум :D гасиш веднага и главата вън ;) Ако не друго поне успокоението, е че е 8 клапанов и ремонта няма да е скъп :)

пп.Ако е ударила клапани поне ще можеш да си направиш нова закачалка :D :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги. Имам едно питане ! Карам колибри С20НЕ , та значи оставих я на майстор да ми правят на задния калник веждата и като си вземах колата неискаше да запали. Закарах я на майстор и той ми каза че е прехвърлила зъб. Интересуваме дали може да е нацепила клапани. Мерси предварително !!!

Колега бъди спокоен, NE-то НЕ удря клапани при скъсване на ремък.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - коравия двигател на ОПЕЛ, 1.5 мин на лимитатор и после си караш без проблеми. :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да кажете дали има разлика в коляновия вал на NE и XE ? И за колко мога да си намеря такъв?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно че има щом буталата са други как мислиш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
да - това последното най-вероятно си е зпринципно положение защото съм гледал одавна сравнения на калибра с вектра А с еднакви мотори и колибката си пада закономерно от вектра с еднакъв мотор въпреки всички плюсове пред вектрата :unsure:

Моите уважения ,колега,но явно с доста неща не си наясно.Най-малкото - мислиш ли ,че от завода ще направят спортно купе с такава аеродинамика и ще пада ?? от 4-врат седан със същия двигател. Понеже имам Калибра С20ХЕ и много "професори" съм слушал,колко били тежки и т.н. ,та я закарах на кантар - 1240 кг! За по-сигурно след това и аз се качих да видя разликата на кантара- точно с моите кг. Отделно са скоростната кутия и дифернциала и т.н. Та не знам какво точно сте гледали там,но в интернет има достаъчно клипове и информация и сравнения. Та с малко ,но Calibra е по-бърза от Vectra A,особено над 200км/ч. Както и над всички в своя клас. Страхотна аеродинамика+ супер двигател = висока скорост.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:help: Здравей колега , четох че имаш 20NE на газ , какъв е разходът ти градско и извън градско ..от два месеца съм собственик на автомобил с такъв двигател и градско ми харчи 14 тази седмица надявам се да излезе път и да го видя как ще се "държи" извън градско ..благодаря предварително :dry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове