Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
niki_

Разлика между C20NE и C20XE

Recommended Posts

ами знаеш ли примерно, че когато е излязла калибрата това е бил автомобила с най-добра аеродинамика, произвеждан сериино...? също така нали знаеш, че има различни скоростни кутии с различни предавателни числа и съответно на някой чичкомобил му слагат по-дълги скорости да се ускорява плавно без драми и да е икономичен докато на спортно двуврато купе е по-логично да му сложат по-къси скорости водещи до по-бързо (и неикономично) ускорение...

това обяснява ли ти разликата за която говориш..? :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да гледаш в и-нет какво пише, калибрата е на килограмите на вектра, но само ако тя е Вектра 2000, на което купе обаче не се монтира С20НЕ. От друга страна Вектра А GT е на килограмите дори по-лека от Астра Ф :blink:

Като цяло C20NE мотора според годината на производство и купето на което се монтира е с мотроник 4.1, 1.5, 2.5(само астри, същия мотроник като на С20ХЕ, с жичков дебитомер, различен ТПС и разни други дреболии), мисля че имаше и нещо като 1.5.2, еба ли ги колко и какви са ;D

А за разликата в конете- има различни стандарти за измерване- DIN, SAE, ECE, при които може да даде малка разлика, но като цяло недей да смяташ, че даден като 116НР модел ще върви повече от друг 115 или нещо подобно ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно , тва за скоростите ми е пределно ясно, ама въпроса беше че единия го дават 115 а другия 116.Ясно е че такъв мотор има с ф16ки, 18ки 20 ки къси дългии кои знае какви още,.Има и различни компове, различни мотроници.Аз на моята астра си сложих мотор от вектра, с по простия вид тпс,с по различен дебитомер от тези където се слагат на астрите и калибрите.Мотроника ми е 4,1, обаче някои беше свил инсталацията за мотора и се наложи да я преправим с такава от въпдосния 1някакъв 1.5.2.Въпроса е дали такъв мотор монтиран в астрово купе, или калиброво, би вървял толкова колкото в купето на вектрата.С еднаква скоростна кутия.Та това питам, самите компютри имат ли разлика или са еднакви, какво определя самия мотроник, по усъвършенстван комп , или просто по нов модел.Този 1.5.2 е по стар от 4.1 мисля.

Редактирано от otem

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Мотрониците са различни, но разлика във вървежа надали ще намериш :)

2. 4.1 май беше най-стария от всички, слагани на НЕ

3. ТПС-а на мотроник 1.5 е на проценти, на 2.5 (20ХЕ) е отворено/затворено положение, т.е. тоя на C20NE е по-сложен :)

При мотроник 2.8 пак се връщат на него :)

П.С. После ще разгледам аутодейта-та и ще ти кажа с точност кое къде и как е монтирано :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотроника 4,1 го слагат до средата на ,89г

Мотора е 85 KW =115,6 коня затова някъде го пишат 115(помни се по-лесно) другаде 116.

Калибрата я дават 0-100 най-често за 10.0 сек заради късата кутия,но пък аз имам няколко старта с калибри и нито една не ми го е взела,нито пък е спечелила гонката въпреки,че аз съм с дългата :smile3560:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да - това последното най-вероятно си е зпринципно положение защото съм гледал одавна сравнения на калибра с вектра А с еднакви мотори и колибката си пада закономерно от вектра с еднакъв мотор въпреки всички плюсове пред вектрата :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

m4.1 ,m1.5,m1.5.2 Май така са.. поне до колкото бях зяпал в нета.. Иначе това за гонките... всичко е Аааааадски относително.. ама адски много.. не забравяй факта..,че именно заради това име на калибрата..,че е "бегачка" калибрите са 90% по-изръчкани от вектрите.. и да намериш калибра която да върви както трябва.. е като да търсиш игла в копа сено.. нали всеки е "Тунер" и.. яко вдига конете с всякъкви глупости + газова

80% от калибрите който съм виждал по пътищата.. направо ме натъжават.. даже съм давал на 2-ма съвет да я закарат на скрап..,че да спрът мъките на колата..

Редактирано от Globe

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега тези Калибри с които съм се гонил си бяха поддържани от собствениците-едната си имаше даже чипче и филтър тя ме озори малко,но другите :bishop:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Недей да гледаш в и-нет какво пише, калибрата е на килограмите на вектра, но само ако тя е Вектра 2000, на което купе обаче не се монтира С20НЕ. От друга страна Вектра А GT е на килограмите дори по-лека от Астра Ф :blink:

Като цяло C20NE мотора според годината на производство и купето на което се монтира е с мотроник 4.1, 1.5, 2.5(само астри, същия мотроник като на С20ХЕ, с жичков дебитомер, различен ТПС и разни други дреболии), мисля че имаше и нещо като 1.5.2, еба ли ги колко и какви са ;D

А за разликата в конете- има различни стандарти за измерване- DIN, SAE, ECE, при които може да даде малка разлика, но като цяло недей да смяташ, че даден като 116НР модел ще върви повече от друг 115 или нещо подобно ;)

C20NE с мотроник 2.5 няма сигурно се бъркаш с 1.5.2 който е с жичков дебитомер(MAF) и се монтира само на Астра F.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе незнам ,и аз мисля че е 1.5.2, ся съм с такъв мотроник, с много прост комп,с двата реда клеми кадето е, ТПС -а е наи простия цък цък кадето е , отворено затворено,дебитомера не е жичков.Мотора кадето го сложих е от вектра ц20 не, човека кадето го купих от него, казваше че е много добър, беше свален и нямаше как да го видим.Снощи обаче колата запали,и наисина се онказа така, двигателя е много читав , и има доста ряз, колата върти гуми без съединител.И сега от две вектри и една астра скалъпихме един мотор с различна инсталация( преправена вече)от 4.1 и 1.5.2 и парчета от нз-тковата.

Значи щом разликите в комповете няма да окажат влияние на вървежа,ако сложа кадетовата ф16 ще си имам мотор копие на 8 клапаново гси, само че качен на четириврато купе.защото вектровата ф16, явно е дългата кутия. Така ли се оказва. :opel_forever:

Редактирано от otem

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
..защото вектровата ф16, явно е дългата кутия. Така ли се оказва. :opel_forever:

Вектра ГТ е с F16CR-късата.Ако кутията ти е от оригинален Кадет ГСИ е с малко по-къс диф и ще набира повечко. :icon_twisted:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си за вектра ГТ? на кадет 1.8 гси и на 2.0 8 клапановите еднакви ли си.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сигурен ли си за вектра ГТ? на кадет 1.8 гси и на 2.0 8 клапановите еднакви ли си.

За Вектрата -Да.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За Вектрата -Да.

Разликата в предавателните числа не е много голяма, и диференциала е малко по голям.За вървенето заслужава лиси занимаването да сложа късата кутия.Имам и такава от вектра ГТ, но с нея каква ще е разликата.В смисъл такъв колата ще ускорява ли доста по бързо,или сомо на 1 ва и втора ще върви повече?Или да си потърся кадетова кутия с наи големия диференциал кадето е.За ф16 става дума

Понеже си стана вечно моя, а и така и така не я ползвам за извънградско, ако има смисъл да пробвам какво ще стане, дали ще има ли голяма разлика в ускорението, щото аз съм малко предубеден че ще има смисъл изобщо.Та с две думи заслужава ли си занимаването?

Редактирано от otem

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Разликата в предавателните числа не е много голяма, и диференциала е малко по голям.За вървенето заслужава лиси занимаването да сложа късата кутия.Имам и такава от вектра ГТ, но с нея каква ще е разликата.В смисъл такъв колата ще ускорява ли доста по бързо,или сомо на 1 ва и втора ще върви повече?Или да си потърся кадетова кутия с наи големия диференциал кадето е.За ф16 става дума

Понеже си стана вечно моя, а и така и така не я ползвам за извънградско, ако има смисъл да пробвам какво ще стане, дали ще има ли голяма разлика в ускорението, щото аз съм малко предубеден че ще има смисъл изобщо.Та с две думи заслужава ли си занимаването?

Еми според мен си заслужава-късата си набира доста по-добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма по добра машина от НЕ просто няма по издръжливо карам съм без масло,без вода.... никакви ядове, доста време съм го задържал на гас по над 7 хиляди обората на първа и втора...и просто имам чувството че и да искам немога да го счупя.... върви доста задоволително като за конете си и килограмите на купетоми а аз съм с вектра А

не е капризен ...... чудесен XE го надминава само по мощност иначе като др неможе да му стъпи на на малкия пръст

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безсмъртен мотор любимия ми е.Особенно ако му сложиш едни лагерчета на Глико и става абсолютно безсмъртен :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за този мотор карах го на кадета 8 годинки максималната скорост която съм вдигал е 210км/ч разход на масло с яко каране 500гр/10000км ускорението преди да го продам беше 10.6сек до 0-100км разход 7/100 градско 10/100

мнението ми е перфектен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за здрав , здрав е. Ама се оказа куц кон. На кадета ми беше 20SEH ,който счупи бутало и сега съм с C20NE. И виждам ,че разликата във вървежа е голяма , може би ако се сгъсти малко може и да тръгне. А уж разликата с 20NE е малка. Сега си купих бутало за стария мотор и ще го връщам него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно ЗДРАВ мотор с невероятно ЕВТИНА подръжка и доста ЗАДОВОЛИТЕЛЕН вървеж ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И аз съм за този мотор карах го на кадета 8 годинки максималната скорост която съм вдигал е 210км/ч разход на масло с яко каране 500гр/10000км ускорението преди да го продам беше 10.6сек до 0-100км разход 7/100 градско 10/100

мнението ми е перфектен

Тва може би е едно от малкото РЕАЛНИ мнения в тоя (и други) форуми, повечето хора правят по 6 секунди до 100 с 1.2 мотори а двулитровите горят 5 в града и вдигат 300..

Мога да потвърдя като данни, инак мотора си е доволно здрав, аз го карам от няколко години и единствения ремонт, който съм му правил е биелни лагери, изцяло по моя вина, понеже бях с ниско окачване и перфорирах картера на няколко места, мързеше ме да гледам колко масло има и го бях оставил сух. След като ги смених вече около 8к карам и няма грижи.. Без проблем върви до 300-400к километра, от бакшиши съм чувал, че след ревизия са го карали и до 800 000..

П.С. И аз съм хамав, оега видях от кога е темата... :mhihi:

Редактирано от Владко

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два въпроса,колко коня е този двигател и дали ще стане на опел астра ф gls?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

115 коня е, става на Астра Ф, тъй като го има серийно за модела :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам едно питане ! Карам колибри С20НЕ , та значи оставих я на майстор да ми правят на задния калник веждата и като си вземах колата неискаше да запали. Закарах я на майстор и той ми каза че е прехвърлила зъб. Интересуваме дали може да е нацепила клапани. Мерси предварително !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове