Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
dgorom

Проблем със запалването на Vectra A C18NZ

Recommended Posts

Здравейте на всички колеги от форума!!!Току що се регистрирах, за да помоля всички за помощ при проблема на моята желязна (до момента) Vectra!!!Та...карам си я от около 6г. кротко и полека колицата само при нужда и се кълна в нея като супер надеждна кола и преди ден запалих,гасих и карах из града и както си карах без видима причина изгасна и долази до паркинга!!!Предаде ме най-подло и безцеремонно ...Изтеглих я до гаража и се почна...стартера върти...акумулатора е ОК...помпата се чува...дюзата пръска...замерих бобината с мултицет - не е избила на маса намотките 1-вична и 2-торична имат нужното съпротивление...свещите са NGK и до сега са работили идеално...замерих кабелите и капачката на делкото- от палчетата до лулите кабелите си дават точните омове съпротивление...открих скъсан кабел за маса от генератора към двигателя- завит е отзад при капачката за маслото...никакъв резултат!!!И реших, че ще купувам комутатор (моя е изнесен извън делкото под една пластмаса под чистачките)...да ама не... с мосче на диагностиката измига 25-високо напрежение на дюзата и 29-ниско напрежение на релето за помпата!!!Релето ли ми прави проблем или какво друго... вече се обърках???Извинете ме за многото думи и предварително благодаря за всяка помощ по въпроса!!!

П.П.Отново имам желязна Vectra...оказа се комутатор!!!50лв. нов немски...15 мин. работа и запали от раз!!!Поздрави на всички!!!

Редактирано от dgorom

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А уж ги пишат надеждни тоя модел комутатори.. Как се демонтира само комутатора от корпуса на бобината ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване