Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Pinto

Съхранение на гуми

Recommended Posts

Тия дни ще махам предните гуми (с джантите) и ще стоят в избата до края на есента. Въпросът ми е как е по-правилно да се съхраняват - легнали, една върху друга или прави, една до друга. Мястото ми е малко и се страхувам да не ги повредя като стоят през лятото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти няма грешен метод, но най-добре надути на джанти легнали и за да не заемат място една върху друга иначе ако са една върху друга поне да не са 4 наведнъж(2 по 2), че се мачкат и после имат нужда от "разтъпкване" докато улегнат добре като ги монтираш. И не на слънце и жега. Тъмно и влажно(не много) в мазата е добре :).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Само не разбрах една върху друга ли е по-добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя само - добре измити ги слагам в найлонови чували в мазата ,като преди това ги обработвам със спрей за гуми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря колега. Само не разбрах една върху друга ли е по-добре.

най-добре не но... ако няма как поне да не са 4-те на куп!

А за мазането - по желание е :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така знам че е хубаво да са си на джантите ,и моите седят така в мазата само че както каза единия колега аз несам ги мазал с препарат само ги измих с пароструката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една върху друга покрити било чували или калъфи,напомпани и по възможностне баш в/у земята, ако може да се повдигнат на палет или на поне сантиметър от земята за да има циркулация.

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мненията на колегите по горе защото и аз ги съхранявам моите така и съм доволен.. След всяка смяна тия дето трябва да прибера ги измивам хубаво с четка за килими, както гумата+грайфера така и джантата най вече от задната й страна. След тая процедура стават като нови и като изсъхнат ги прибирам в платнен чувал. Имах оригинални торби Lassa подарък с гумите но не ми вдъхваха доверие все пак е найлон, и на баща ми от някъде му падна един платнен чувал от някаква скъпа детска количка Ferrari който побира и двете гуми :blink:, сега с него е много по практично. Съхранявам ги в мазето върху един дървен шкаф :)

010404_110136.jpg

010404_110215.jpg

010404_121639.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен:

http://www.conti-online.com/generator/www/...storage_en.html

И картинката за по-мързеливите

storage_uv,property=original.jpg

Накратко - с джантите легнали, без джанти изправени. И в двата случая е добре да се преподреждат всеки месец, за да не се смачкат. Подобна илюстрация бях виждал и в сайта на мишелин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване