Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
OneDriver

Съвет за летни гуми 225/45 R17

Recommended Posts

Колеги какви гуми би били подходящи / правилни за този автомобил в ценовият клас м/у 150 и 200лв ?

Можете ли да препоръчате нещо прилично ?

Благодаря !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имаш страшно много варианти в този ценови клас. На тези цени, гумите са от средния към горния клас, което значи качествени обувчици за колата.

Първи вариант - Pirelli P7 Cinturato - много добра гума, печелят доста тестове, с много добри характеристики и на сухо и на мокро.

Втори вариант - Hankook Ventus V12 Evo - гума, която я има от много време на пазара, изпитана и доказана. Има няколко колеги във форума, които са карали с такива и са много доволни.

Трети вариант - Nokian zLine - новата спортна гума на Нокиан. Все още е прекалено нова, за да има достатъчно отзиви, но по първите тестове изглежда доста добре.

Четвърти вариант - Uniroyal Rainsport 3 - наследникът на прочутия Rainsport 2. Страхотно поведение на мокро, което си личи и от името, много добро поведение и на сухо. Страхотна лятна гума и според мен поне една от най-красивите. Много ниско съпротивление на търкаляне, от където и по-нисък разход на гориво. Rainsport 2 имаше малък проблем по българските пътища, че по дупките лесно излизаха балони, не знам как е новия модел.

Пети вариант - Vredestein Ultrac Vorti - новата спортна гума на марката, която е наследник на Ultrac Sesanta. Спечели част от тестовете за пърформънс гуми, като и отзивите на хора, които я карат ежедневно са много добри.

Шести вариант - Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 - страхотна гума като поведение и на сухо и на мокро, също и на студен асфалт се държи много добре. Определено това е най-хубавата лятна гума, която съм карал до сега.

Разбира се, има и много други варианти, но лично за мен един от тези шест ще е доста добър избор. Лично аз бих заложил или на Гудиар-а или на новия Унироял. :th_up:

Успех с покупката и да споделиш какво си решил и резултатите в последсвие.

П.С. Не ти препоръчвам Дънлоп, защото са много меки за нашите пътища и много лесно им излизат балони.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря приятел за изчерпателният отговор.

В края на краищата взех 215/50 защото се оказа, че 225/45 ми идват изключително ниски и неподходящи.

Maxxis Pro R1 е избора ми за въпросният р-р, много съм доволен с малко изключение - идват ми малко шумни.

Поздрави !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за новите гуми. Ще ми е интересно като минеш известно количество километри да споделиш мнение за гумите. Как се държат на мокро? Повечето оплавания от тях са, че нямат достатъчно сцепление на мокра настилка, както и че се износват много бързо. Интересно твоео мнение какво ще е след като ги покараш.

Поздрави и дано те радват много. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пиша като ги потъркалям, за сега са ок.

благодаря и поздрави !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване