Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
pachoo

Странен проблем с Вектра Y22DTR

Recommended Posts

Здравейте колеги, от една седмица се появи проблем в колата, който се оказа нерешим дори и за Каргоекспрес. Проблема е в това, че както си върви нормално, с нормална тяга и без някакви признаци за нещо, изведнъж гасне. Дори когато е на скорост.... След 2-3-4 секунди пак си пали и продължава да си върви нормално. Когато почна да го прави това я закарах директно на диагностика в Каргоексрес. От там ми казаха че абсолютно никаква грешка не е записала освен за АБС-а и за Аирбега... които са си от доста време вече. Днес разглеждах, оглеждах... Не видях някакви нацепени маркучи или хлабави връзки по буксите. Както знаете помпата я изключвам, както и количеството нафта в колата, защото никога не я оставям да падне под 15литра.

Шаха е пълен. Закачах я пак на Оп-Кома никаква грешка не е записала и след днес :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е механичен проблемът.Пробвай да покараш без капачката на резервоара.Може да прегледаш и цедката в резервоара.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така си провери/смени горивния филтър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Най-вероятно е механичен проблемът.Пробвай да покараш без капачката на резервоара.Може да прегледаш и цедката в резервоара.

Резервоара е сменян преди година съмнявам се да е от цедката. Но утре ще сваля капачката на резервоара и ще карам така целия ден да видя какво ще стане.

Също така си провери/смени горивния филтър.

Колега миналата седмица смених всички масла, филтри и консумативи по колата. На дали е от тях. Със старите и новите все едно и също прави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клеморед на контактният ключ? Някоя хлабава клема може би ти прави мизерия :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Клеморед на контактният ключ? Някоя хлабава клема може би ти прави мизерия :(

Виж и за това не съм се замислял. Възможно ли е да го прави от чипа на ключа? Той е доста старичък и ключа е доста износен. Все пак да не се забравя и това, че се кара като баничарка всеки ден.... :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше проблем с чипа,щеше да мига жълтата крушка.Цедката не се запушва от стар резервоар,а от кофти нафта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако имаше проблем с чипа,щеше да мига жълтата крушка.Цедката не се запушва от стар резервоар,а от кофти нафта.

За сега първото ти мнение се оказва вярно май :biggrin: :biggrin: :biggrin: Днес минах около 60км без капачката на резервоара и не е дала признаци да се случи нещо. Утре ще карам пак така и ако не го направи значи проблема идва от някъде там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм в абсолютен шах... 2 дена без капачката колата си вървеше добре(около 100км), вече 2 дена със капачката.... пак си върви добре(около 60км). Защо ги направи тези чалъми обаче остава огромна мистерия...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си минал малко километри и още да не се е получил голям вакуум в резервоара.Провери за всеки случай цедката.Има ли съскане като отвиваш капачката след повече километри?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Може да си минал малко километри и още да не се е получил голям вакуум в резервоара.Провери за всеки случай цедката.Има ли съскане като отвиваш капачката след повече километри?

Не няма съскане... всичко си е нормално като се отвива... Иначе километрите ми са предимно градско. Утре ще ходя до Добрич и мисля да я отвия веднага щом стигна там.

Редактирано от pachoo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имах същия проблем като спра и ми гаснеше колата изчистих дросела и датчика към него в буксите контактен спрей и вече 2 години не ми е правела проблеми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване