Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
galaboff

Смяна на оригиналното аудио Астра Г

Recommended Posts

Здравейте,

Искам да си сменя оригиналния автокасетофон на Астра Г с такъв с МРЗ. Оригиналният е Philips Car400, новият е Sony с евробукса.

Виждам, че буксите на колата и новия плейър са еднакви, но ме интересуваше да не са разменени жиците на захранващата букса.

Другата възможност е да сложа директно новия плейър и да пробвам, но ако изгори нямам и гаранция...

Та, въпросът ми е, дали подредбата на захранващата букса е еднаква с всички стандартни плейъри или трябва да си я пренаредя ?

Благодаря предварително за отговора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип са 1 към 1, освен ако не ползваш допълнителни удължаващи или преходни. Има и друго, за да ти важи гаранцията повечето(почти всички) искат да е монтиран от оторозиран сервиз.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам за гаранцията, но в случая ми казаха, че било препоръчително, а не задължително, по тази причина пари на сервиз няма да дам :)

Много благодаря за отговора :)

:th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, натъкнах се на нови два проблема с новото радио, а именно :

1. Накрайникът за антената е ISO, пък на радиото е DIN, това ще го реша с преходник

2. Не намерих постоянен плюс, което ми е и въпросът сега.

Радиото е с 2 плюсови жици, както е известно, едната - жълта за постоянен +, другата - червена за прекъсваем +.

При захранване на жиците както е буксата се оказва, че радиото не помни, т.е. липсва постоянния плюс. Пренаредих

кабелите на радиото, така че постоянния плюс и прекъсваемия да са на един изход - пак липсва постоянен...

Дали трябва да изкарам + от акумулатора или на буксата все пак има постоянен такъв ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но толкова време , да не дадеш на някой малко лев да ти го свърже.Преходника е между 2 и 3,50 , а за жиците ако си забелязал червения и жълтия са с камбанки .Размени им местата, не пипай инсталацията и всичко ще си дойде на мястото :) А и Iso беше стандарта за захранващата букса , а DIN е стандарта за размер на радиото :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не бързам с музиката, пък и нямам много време да ровя :)

За ISO и DIN - навсякъде в мрежата ги описват тези накрайници с въпросните стандарти.

Иначе преходникът е 1лв. в cable.bg :)

Мерси за съвета за жичките, ще пробвам !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То става, какво да пробваш.Разменяш ги, даваш контакт , махаш го вадиш ключа и след 5 сек. ще се чуе характерното за сони писукане за забравен панел.След него вече всичко ти е наред.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много и на двама ви, радиото стана перфектно, отделно не съм предполагал, че фабричните колони са толкова добри, звука е убийствен :)

Между другото темата и питанията ми може да изглеждат някак левашки, но не всеки знае как да си смени радиото и мисля, че ще е полезна :)

Аз досега съм връзвал авто радио с рязане на жици...:) Това с буксите е много по-удобно :)

:th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То усещането е нещо субективно , но би ли споделил модела на сонито.Лично на мен в ниския клас сони не ми харесва, пайнера и ЖВС-то ми харесват повече.То в ниския и кларион-а не ми харесва как свири де.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SONY CDX-GT472UM е модела, единственото на прилична цена, чието осветление е най-близко до това на астрата. Лошото е, че няма улеснено управление на ниски/средни/високи,

както при други модели, които съм ползвал, а има 7band еквилайзер, но веднъж настроен свири много добре.

Търсих евтино, марково, оранжево светещо радио с качествен звук, мисля че не сгреших :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване