Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Манолов

Оборотомер на астра Ф

Recommended Posts

Сега ще дам отговор на най-честите въпроси.

Ако сменя таблото ще тръгне ли оборотомера?

Най-често са , познава се като се погледне буксата този светлозеления кабел на пин 8 е за него.Ако го няма се пуска от кл.1 на бубината на нея или пише - или кл 1.

011564666-big.jpg

Ако си взема с друг индекс ще има ли проблем?

Ще има незначителна разлика в показанията на скоростомера, индекса на километража се определя от заводския размер който дават за гумите.

Има само 1 проблем - ако вземете табло от друг опел карбуратор ще има проблем , защото те нямат датчик за скорост и автомобила ще държи малко по-високи обороти и ще свети лампата за проблем в електрониката.

Ако имам пропуски или някой иска да пита нещо да пише.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам на табло W=1111 и на W=1102 скалата за температурата е разграфена по различен начин, а мисля, че датчиците са еднакви за доста модели. Та, ако се смени W=1111 с 1102 дали ще дава някакво отклоненние в температурата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам ако астрата ми не е с бобина а електронен блок или както там се казва , от къде да прекарам кабел към обортомера. На електронния блок няма зелен кабел. Предварително благодаря :icon_rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших си проблема след като си пуснах кабел от еку-то от краче C2 :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам опел астра ф 93 година с мотор C16NZ и миналата седмица отидох в един сервиз да ми сменят някои неща + това да ми сложат табло с оборотомер НО излезе следния проблем .

Значи този кабел светлозеления които е показан на снимката по горе го имам но когато сложат новото табло оборотомера несработва всичко друго работи но не и тои .Смениха няколко табла , зада проверят дали нее от самото табло но и на другите табла беше същото .

Отвориха отпреде капака да видят дали от бобината тръгва такъв светло зелен кабел но такъв нямаше там само 3 бяха червен черен и кафяв като само червения неотише никаде а другите два вървяха заедно на някаде.

После се опитаха при запален двигател с едно от таблата с оборотомер да пуснат директна връзка от бобината до таблото, само че при докосване на кабела които идваше от бобината с връзката на светлозеления кабел на буксата двигателя угасваше.

Някои имали представа или знаели в Варна дали има някаде сервиз със специалист специално по ел. инсталацията и таблата които може да сложи табло с оборотомер и да работи без проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сложиш Табло от Астра 92 93 година 2.0 8Винтила. Само както включих буксите и оборотомера си бачка както трябва,температурата,бензина абе всиеко работи,защото карах 10 мин с едното табло после с другото докато се обедя че всичко е съвместимо.. Моята кола е 94 година Астра 1.6.. Някой беше казал в форумите че ако искате оборотомер на астра до 95 година,просто купувате табло от някоя до 95 година и монтирате.. А вече фейслифта стой по друг начин там немога да кажа нищо :):th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако колата е дизел и стреклата забива на 3000об какво се прави :?

Редактирано от Monza_3.0_E

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А ако колата е дизел и стреклата забива на 3000об какво се прави :?

при дизелите се взима сигнал от динамото - но там има 6 импулсе за един оборот.

ето тук съм постнал схмема за решаване на проблема с имплантиране на бензиново табло в дизелова кола click-me.gif

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи аз имам опел корса 1.2 моно 97-ма година, таблото няма оборотомер но искам да си сложа, какво трябва да направя като цяло ако някой знае точната операция :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да помага! :help: инсталацията ми на таблото е на 1.4моно без оборотомер,сложих двигател С20NE с моторната инсталация,съответно сложихме и ново табло Със оборотомер обаче никой не се навива да ми го върже понеже буксите са различни всички ми искат схема едвали не аз да си го направя че и да им платя накрая, и дали ще има разминаване на показателите понеже оборотемера е до 8, ако някой има схемички или някаква информация мн ще съм му благодарен понеже още не мога да се нарадвам на новото табло.

ПС:колата е астра Ф :blush: 94г

Редактирано от svetlioz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще са различни, от астра на астра са еднакви.Гледаш горната снимка , 1-вата и взимаш от бубината на НЕ-то от зеления и всичко тръгва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чесно казано съм доста невеж с ел.нещата ама бях хванал един чичка да ги изгадае обаче не му се занимаваше мн,та от буксичката на компа за оборотомера остават три кабела един кафяво-бяло,другият кафяво-жълто,и третия зелено-черно,а от буксата на таблото остават пак тия кафевите,синьо-червено,и светло зелен! та аз като един истински "разбирач" пробвах да вържа зелените кабели директно обаче греда,по интересното е че тоя чичка като зяпа мотора забеляза че на бобината имаме две букси от едната излизат зелен и черен кабел а на другата букса не е закачано нищо той се питаше дали тази букса не е за импулсен кабел, а иначе мотора е от вектра само че имах предвид че буксите от компа към таблото са различни ;)

Редактирано от svetlioz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е шанса да пасне табло от бензинова астра на дизелова? Ще забива ли на 3000 оборота както четох ? Бензиновата астра нз каква е а дизеловата е с X17DTL Мотор, 95год?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами чесно казано съм доста невеж с ел.нещата ама бях хванал ....................

В Бубината са 2 кабела : Черен и зелен.Взимаш зеления и го закачаш за светлозеления на положението от 1-вата снимка и си ти.Стига сте му се чудили :)

А какъв е шанса да пасне табло от бензинова астра на дизелова? Ще забива ли на 3000 оборота както четох ? Бензиновата астра нз каква е а дизеловата е с X17DTL Мотор, 95год?

После ще видя дали имаш комп и ще ти пиша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен лек проблем имам и аз по тая тема някой да даде савет значи смених двигателя с 20SEH от кадет всичко работи перфектно с изключение на оборотомера и лампата за индикация при някаква повреда там или грешките дето отчитат лампичката много много неме валнува но проблема с оборотомера ме дразни значи оригинално си имам на колата четах разни теми работи и доста мения са че трябва да се вземе сигнал от бобината с клема 1 и да се върже към зеления кабел който влиза в таблото.това добре но го оставям като втори варянт неми се разглабя всичко по таблото и да прекарвам кабели.Щом съм си с оригинален значи все някак си е ситаг сигнала до там та питането ми е дали някой незнае стария ми мотор от каде е зимал сигнал за оборотите и дали няма да има някаде кабел на по достапно място ??

Стария мотор е X16SZ и е с електронна бобина.

Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой ти е вързвал кабелите, тези който са до компа 3 букси.Там са за бензиновата помпа, температура и т.н.Та там имаш зелен кабел, вързваш го за другия зелен и си ти.Лампата за инжекцията и нея ще ти кажа в понеделник в скайп, че нямам схеми около мен.Сега бившата Карчо астра е бърза а :) Още с централното с дистанционно ли си ?А кажи за всеки случай от какво е мотора , че има значение.На кадет не знам как са нещата, но имам схеми

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е от кадет 89 година гси 129 коня 20SEH

Иначе да още съм си с модола за централно но съм приготвил аларма само чакам да приключа с тея щуротиики

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам оборотомер :th_up:

имам да черпя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се първо че използвам тази тема - но не мога да пусна нова. Интересуваме схема за таблото на астра Ф или вектра - с оборотомер - как да наредя буксите.

Помогнете спешно е. незная кое краче къде да го сложа - включая и оборотомера.

Редактирано от Steady

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

за да не пускам нова тема искам и аз да питам

Току що си взех измервателен уред - волтметър и оборотомер в едно

та ме интересува как се връзва

има 4 изхода

черен - минус - за масата

жълт за поястоянен +

червек - контакт - а да питам защото има волтметър, мога ли да го вържа към remote на СД-то за да използвам волтметъра докато свири музиката, независимо дали е запалена колата?

и Зелено кабелче - за сигнал за оборотите

та ме интересува от къде се взима този сигнал

колата е Корса Ц бензин 2001 година

оборотомера целия е електроника

та се чудех къде се връзва защото някой казват на някаква си бобина ?

а аз се чудех няма ли някакъв начин за километража ?

някакви идеи- и къде трябва да се върже ?

на упътването пише единствено че трябва за бобина но има и добавка:

On electronic ignitions, such as HEI, MSD or CRANE, connect green wire to tach output terminal only!

Warning: Failure to comply with above will cause damage

но пък нищо не разирам какво ми е запалването и затуй питам да не стане белята

аз мога да си се оправя, но само да кажете къде точно требва да се върже :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Взех си ново табло от opel calibra индексите W=1083 отговарят на двете коли. Днес го сложих, но оборотомера така и не заработи. Може ли от снимките на буксата да се каже дали имам изведен кабел за оборотомера? Ако нямам, ще ми кажете ли откъде се взима този импулс от бобина по възможност СЪС СНИМКИ. or2.jpg

or.jpg

or1.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямах оборотомер на астрата X16SZR 97 год. индекса ми беше W-1102

обаче не можах да намеря такъв и сложих с индекс W-1111.Без да пускам кабели и каквото и друго да е било.

Сложих буксите запалих колата и всичко сработи без никакъв проблем.

Има малко разминаване на километража с около 8-10 км/ч но не е проблем .

Важното е че си имам оборотомер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сега ще дам отговор на най-честите въпроси.

Ако сменя таблото ще тръгне ли оборотомера?

Най-често са , познава се като се погледне буксата този светлозеления кабел на пин 8 е за него.Ако го няма се пуска от кл.1 на бубината на нея или пише - или кл 1.

011564666-big.jpg

Ако си взема с друг индекс ще има ли проблем?

Ще има незначителна разлика в показанията на скоростомера, индекса на километража се определя от заводския размер който дават за гумите.

Има само 1 проблем - ако вземете табло от друг опел карбуратор ще има проблем , защото те нямат датчик за скорост и автомобила ще държи малко по-високи обороти и ще свети лампата за проблем в електрониката.

Ако имам пропуски или някой иска да пита нещо да пише.

здравей колега искам да попитам смених си километража на астрата ф дизел от обикновен с такъв с оборотомер и го имам този зелен кабел на 8ми пин но имам друг проблем че оборотомера ми започва да отчита от 6000 оборота какво да направя по въпростният проблем не знам новото табло е от векта а 1.8 моля помогнета

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,сигурно оборотомерът е от бензинова Астра.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега,сигурно оборотомерът е от бензинова Астра.

да от бензинова кола е вектра 93 година

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване