Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
hardcoredesign

hard core се качи на 1,9 cdti, 150 k.c., '07

Recommended Posts

Здравейте колеги! От около месец съм собственик на Зафира 1,9 DTH, Cosmo +панорамен покрив! Какво да кажа...прекрасен, динамичен, просторен автомобил....кеф голям :) Снимки скоро :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа...първото питане...поръчах си от ebay кожения маншон на скоростния лост защото настоящия е леко напукан, но не намирам инфо как да я сменя! Ще съм благодарен ако ми помогнете с инфо как да я сменя! Благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И такаааа...почти година от както съм собственик на Зафира-та! Впечетленията ми са:

+ много голямо вътрешно пространство/не ограничава движенията ми, въпреки, че съм близо 2 метра висок/, багажника е огромен, двигателя има повече от достатъчно мощност /въпреки това скоро ще бъде увеличена на 180к.с./, стъкления покрив е много приятна екстра :super:

- седалките са малко твърдички, липсва вход за usb или смартфон, начина за смяна на крушките на фаровете, антената не ми се вижда много добра/ но може и да има някакъв проблем при моята/

Колата се кара до сега постоянно с добавката на Castrol, но мисля да пробвам Bardahl B. D. C. / чудя се дали да не добавям и малко двутактово бездимно масло, уж помагало за смазването на помпата...но нещо не мога да събера смелост/.

Кожата на скоростния лост си я смених сам...не е никак трудно!

Ами това се сещам за сега :biggrin: Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И такаааа...почти година от както съм собственик на Зафира-та! Впечетленията ми са:

+ много голямо вътрешно пространство/не ограничава движенията ми, въпреки, че съм близо 2 метра висок/, багажника е огромен, двигателя има повече от достатъчно мощност /въпреки това скоро ще бъде увеличена на 180к.с./, стъкления покрив е много приятна екстра :super:

- седалките са малко твърдички, липсва вход за usb или смартфон, начина за смяна на крушките на фаровете, антената не ми се вижда много добра/ но може и да има някакъв проблем при моята/

Колата се кара до сега постоянно с добавката на Castrol, но мисля да пробвам Bardahl B. D. C. / чудя се дали да не добавям и малко двутактово бездимно масло, уж помагало за смазването на помпата...но нещо не мога да събера смелост/.

Кожата на скоростния лост си я смених сам...не е никак трудно!

Ами това се сещам за сега :biggrin: Поздрави!

Колега, а как си с разхода? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за колегата, че е споделил мнението за колата си. Само може всички да ни радва, че има толко доволни собственици на Опел. :opel_forever:

Ако смяната на антената е същата като на Астра Х, не е много готино определено. :angry: Но пък и не я сменяш всеки ден.

Поздрави, много да те радва колицата и да споделиш впечатления след чипа. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията!

Качването на мощноста няма да е със смяна на чип, а с промени по софтуера му.

Средния разход до момента е 7.1 /колата е с ръчни скорости/ за изминатите близо 11000 км., като 3-3500 са извънградско...останалото е не особено натоварено софийско.

Антената честно казано не ми се пипа защото ме е страх да не си отворя проблем с покрива...а и никъде не намирам инфо как се разглабят тия кутии...

Сетих се и още един плюс...много е маневрена/сравнението е с предната ми кола/!

Миналата неделя свалих ЕГР-а, че даде грешка...голяма чернилка, ей...Разглобих двете му части и го почистих хубаво с wd40. Лошото е, че на Зафира-та изобщо не е удобен монтажа/демонтажа на клапана и изпуснах едната гарнитура, която е към двигателя и го монтирах без нея...дали ще причини някакъв проблем това?

Редактирано от hardcoredesign

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря за пожеланията!

Качването на мощноста няма да е със смяна на чип, а с промени по софтуера му.

Средния разход до момента е 7.1 /колата е с ръчни скорости/ за изминатите близо 11000 км., като 3-3500 са извънградско...останалото е не особено натоварено софийско.

Антената честно казано не ми се пипа защото ме е страх да не си отворя проблем с покрива...а и никъде не намирам инфо как се разглабят тия кутии...

Сетих се и още един плюс...много е маневрена/сравнението е с предната ми кола/!

Миналата неделя свалих ЕГР-а, че даде грешка...голяма чернилка, ей...Разглобих двете му части и го почистих хубаво с wd40. Лошото е, че на Зафира-та изобщо не е удобен монтажа/демонтажа на клапана и изпуснах едната гарнитура, която е към двигателя и го монтирах без нея...дали ще причини някакъв проблем това?

На мен ми го сменяха в сервиз.. за скромните 350лв :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На мен ми го сменяха в сервиз.. за скромните 350лв :(

Защо не потърси из ebay....гледам има за по 40-60 лири. Подмяната е елементарна, шест болта, две гарнитури, една букса и си на пътя :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти година след последното ми мнение, колата продължава все така да ме радва! :biggrin: На скоро установих, че не работи прозореца зад шофьора....ще трябва да се води на лекар! Обаче багажника омаля...роди ни се дъщеричка....и като сложа количката, място за друг багаж няма! Ще се търси кутия за покрива, няма как....Колата все още не съм я ремап-нал, но и предстои пролетта, в комбинация с изолиране на ЕГР-а. Разхода градско е 8, горивото е с Бардал....всичко е наред там :biggrin: А! Да споделя какво ми се ще...спойлер на вратата на багажника! Някой да е слагал? И дали няма да пречи на стойката за велосипеди, че детето няма да е доволно/голямата щерка, де....за бебето е още рано/? И последно! Мисля да тонирам задните стъкла/но не много/, че лятото ще им сваря мозъчетата на децата на дълъг път! Препоръки за фирма от която сте доволни?

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята си я взех тонирана оригинално от германия не знам колко % затъмнена, но слънцето като напече директно си свети силно вътре. Но пък не напича, но си слагам едни лепещи щори да не ми свети на детето в очите. Иначе аз пък съм доволен от багажника. Количката ми заема половината багажник и има доста място за багаж. А за морето го бях напълнил до горе, като бяхме с жена ми, детето и родителите ми. Аз за една година не съм я мерил на пълен резервоар, но при мен дава 10-12 като карам по малко и само на студен двигател. А до морето с пълен багажник с 5 човека карах с 130-140 на темпомат и климатик 6, 7л. Иначе и аз съм доволен и много се радвам на колата. А за багажник на покрива гледай да е такъв че да е над панорамния покрив, защото повечето са ниски като за обикновенния таван.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А за багажник на покрива гледай да е такъв че да е над панорамния покрив, защото повечето са ниски като за обикновенния таван.

Хм, за това не се бях замислял! Благодаря!

Относно количката, въпрос на модел е....нашата не е много компактна. Сгъва се само по вертикала и ширината и дължината + коша заемат почти целия багажник/ще снимам, ако се сетя/. Да не говорим, че зимата се товарят сноуборд, ски, екипировка....а сега и количка :doh:

Ще ми се да и сложа темпомат...много приятна екстра за дълъг път /уж Cosmo....а пък италянеца като я е купувал, се е стиснал за него :firegun: /.

Поздрави...и честит Никулден!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега твоята Зафира ако няма темпомат,значи и да и сложиш което е много хубаво няма да ти свети на таблото лампичката ,че е включен защото заводски го няма!

Аз имам и всъшност е доста хубаво нещо!

Намалява доста разхода!

Чакаме отговори за вдигането на мощта ти какви са удивленията!

Поздрави :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега твоята Зафира ако няма темпомат,значи и да и сложиш което е много хубаво няма да ти свети на таблото лампичката ,че е включен защото заводски го няма!

Това не ме притеснява! Важното е да работи коректно ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване