Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
DanieLa

Проблем - Check engine!!

Recommended Posts

Здравейте! Нова съм във форума и се надявам да получа някой отговори на въпросите, които ме интересуват за моя любим автомобил!

Така, от миналата седмица имам някакъв проблем с колата но не мога да разбера какво се случва. По принцип тигрицата е с газова уредба и при каране на газ светва Check Engine. Това ми е ясно защо става. Но проблема е там, че миналата седмица минах през един легнал полицай малко по-бързо отколкото трябваше (карах на бензин - съответно лампата не светеше) и веднага след това лампата светна. Реших, че като загася колата и пак запаля ще изгасне, но не стана. В момента карам колата с постоянно светеща лампа, като цяло това не ми е проблем, но днес забелязах, че когато е загряла и я изгася след това пали много трудно. Даже за да я запаля трябва да подавам газ. В момента не ми е възможно да я закарам на диагностика, така че някой ако има идея каква й има ще съм му много благодарна.

Не знам дали има значение двигателя е Х14ХЕ

Редактирано от DanieLa

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е останал отворен EGR клапанът,но най-добре прочети темата за самодиагностика http://www.opelclub-bg.net/forum/index.php?showtopic=937

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване