Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Misho75

Свети ли ви чека?

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви попитам свети ли ви чека при запушен EGR. Преди бях запушил EGR а с едно картонче само за проба, и на газ имах едно леко придръпване и от време на време светваше и угасваше чека(не съм гледал коя е грешката) и реших да го направя както трябва. Изрязах си ламаринка и я монтирах с силикон(издържащ на температура) и се случи следното:

1.Придърпването изчезна и колата стана съвсем друга.

2.Между две и три хиляди оборота се получи по различен шум на двигателя.

3. При палене на студен двигател...след като малко загрее, светва чека и не изгасва до изгасването на двигателя - Р1405

Някъде четох, че един колега със същият двигател и запушен егр имал същия шум.

Сега си мисля, че като съм бил запушил с картончето без лепила е дърпало въздух от там и за това е нямало този шум, не светеше постоянно чека, но пък придърпването го имаше.

Гледам грешката Р1405 в Autodata Exhaust gas recirculation EGR valve position sensor-malfunction

Wiring, EGR valve position sensor.

Не знам, какво точно означава.......може ли от това да свети постоянно чека и има ли проблем като карам на газ.

Предварително Ви БЛАГОДАРЯ.

Редактирано от Misho75

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, имам астра X16SZR и преди около 2 години имах проблем с ЕГР-ра. Чистих го не се оправи, затапих го, някои проблеми се оправиха, но чека продължи да светва и да дава грешка в ЕГР-ра, разхода на колата се вдигна, ауспуха се опуши в черно, не издържах, отидох и си купих от морга работещ за 50 лв., за сега е добре.

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз имам проблеми с ЕГР клапана на мотор Х14ХЕ на метан , ходих на диагностика и ми казаха че е блокирал,та проблема ми е на метан като подам рязко газ мотора заглъхва ,на бензин него прави,дали е от ЕГР

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте грешка1405 на

този двигател дава когато прекъсва потенциометъра на ЕГР и няма отношение към затапването.

Редактирано от krasun.1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На X20XEV го затапих и след около 2 месеца ми влизаше в авариен режим , едвам се прибрах . Свети чека.

Редактирано от xbmx

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване