Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Nikolay Manev

Миграция от CD30 MP3 на CD70 Navi

Recommended Posts

Благодаря колега, радвам се ако информацията е полезна.

Защо не обмислиш вариант CD70 Navi с GID дисплей? Те се намират много по-лесно и цените са по-приемливи. Наскоро даже видях една Астра да се продава за части точно с такава конфигурация + bluetooth модул.

Не ти препоръчвам китайските aftermarket плеъри. Двама мои познати имат такива и създават ядове. Единия дори изобщо спря да работи при ниските температури напоследък. Все още не е тръгнал.

Няма нужда да преправяш инсталацията ако решиш да минеш на CD70, получаваш обаче много по-качествена музика. С GID ще ти изкарва списъците с песни и албуми като лист, от който си избираш. Същото е и за радиата. Разбира се и другия начин със сменянето една по една си действа.

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря колега, радвам се ако информацията е полезна.

Защо не обмислиш вариант CD70 Navi с GID дисплей? Те се намират много по-лесно и цените са по-приемливи. Наскоро даже видях една Астра да се продава за части точно с такава конфигурация + bluetooth модул.

Не ти препоръчвам китайските aftermarket плеъри. Двама мои познати имат такива и създават ядове. Единия дори изобщо спря да работи при ниските температури напоследък. Все още не е тръгнал.

Няма нужда да преправяш инсталацията ако решиш да минеш на CD70, получаваш обаче много по-качествена музика. С GID ще ти изкарва списъците с песни и албуми като лист, от който си избираш. Същото е и за радиата. Разбира се и другия начин със сменянето една по една си действа.

Успех!

Колега аз си търся GID дисплей, но не мога да намеря. Случайно да знаеш как да се сдобия с един екземляр :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този GID дисплей дали ще работи на 100%,ако си с климатик ще бъде скопен с каквато и версия да се инсталира!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ lifesaver - потърси в сайтовете за автомобили Астра и Зафира след 2004-та на части. Ако търсиш само GID дисплей лесно ще намериш. Търси и секюрити кода дали е наличен. Ако не е искай по-ниска цена.

@ stoqn - да, ще работи на 100%, ако колата е с климатик, а не с климатроник просто се програмира с OP-Com.

Интересен факт е, че при колите с полу-автоматичен климатроник и GID дисплей, може да се сложи напълно автоматичен климатроник. Тествано е наскоро и работи на 100%.

От този вариант:

43697_oriegyjuc.jpg

Минаваме на този:

31619_nrswu1zgu.jpg

Съответно менюто за климатроника се появява на GID дисплея.

gid.jpg

Подмяна на модула на климатика, малко програмиране и честито - колата се сдобива с напълно автоматичен климатроник!

Редактирано от Nikolay Manev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно това пиша,че само дисплея ако се смени незначи,че ще заработи всичко без да се сменят модули които управляват климатроника,дори и сензор за слънце който е много важен трябва,а за това ще трябват допълнително парички !

Редактирано от stoqn

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е разбира се, но реално GID дисплей и климатроник не вървят заедно задължително. Може да има кола с GID и без климатроник, обратното не е възможно. Останалите менюта - за борд-компютъра, за радиото, за системата и скритото меню, съобщенията за изгорели крушки, спаднало ниво на течности, съобщението за слаба батерия в ключа си ги има в графичен вид.

Ако колата е с полу-автоматичен климатроник, сензора за слънце го има. Сменя се само модула на климатика, останалото е програмиране.

Вече при подмяна и на плеъра - от CD30 Mp3 на CD70 Navi тогава вече менютата и опциите значително нарастват. Става истинска инфотейнмънт система.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си харесам GID дисплей на неработеща кола, но имам car pass-a и, мога ли да го препрограмирам на мойта си кола или задължително трябва процедурата по "развода" да стане на колата донор? Също така предполагам не е проблем GID да се сложи на кола с CD30 аудио.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да имаш секюрити кода не е проблем да си извършиш програмирането изцяло на твоята кола. Всъщност няма никаква разлика. GID работи с всичките плеъри от това поколение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , знаеш ли откъде може да се закупи CID дисплея , трябва ми просто да е цветен . Понеже на стария GID дисплей започнаха да му горят пикселите и се получават едни гадни точки по дисплея , и започва да дразни , та имали го някъде по магазини ????

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По магазини никакъв шанс колега. Аз съм търсил по автоморгите и другия вариант е ebay. Трябва ти и рамката около него. Дисплейте от вектра и сигнум не са съвместими. Трябва ти от астра или зафира.

Редактирано от Nikolay Manev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам следния въпрос :)

Имам BID Дисплей искам да си сменя дисплея със GID. Съвместими ли са моя е със сива букса на GID  е със синя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега. Напълно са съвместими. Сменяш дисплеите и правиш конфигурацията на новия дисплей по образец от стария.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ще ми трябва ли някакви кодове имам секюрити код на моя:) Направо да ги разделя с оп-ком и после като сложа новия трябва ли да ги женя :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземеш комплект - CD и дисплей от друга кола, не е нужен секюрити код. Само настройки на екстрите, които има колата и показанията на бордовия компютър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте някой можели да ми каже откъде мога даси намеря рамка за CID дисплей за ASTRA H  освен от опел магазин някой имали ? Тъкава рамка ? Смених си дисплея от BID  към CID с CD 70 NAVI от зафира б исега немога да си намеря рамка ! Благодаря 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Препоръчвам да си вземеш нова от представителство. Струва към 50 лв но е нова. Втора ръка е доста трудно да се намери, а ако се намери ще е или надрана или със счупени крачета и ще дрънчи. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Nikolay Manev написа:

Здрасти,

Препоръчвам да си вземеш нова от представителство. Струва към 50 лв но е нова. Втора ръка е доста трудно да се намери, а ако се намери ще е или надрана или със счупени крачета и ще дрънчи. 

Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване