Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Nikolay Manev

Миграция от CD30 MP3 на CD70 Navi

Recommended Posts

Благодаря ви колеги!

След толкова време и нерви най-после миграцията от CD30 Mp3 и GID на CD70 Navi, е напълно завършена.

Посшедните добавки вече са инсталирани и работещи:

- последна версия карти на Navteq (свалени от BMW форума);

- диск с английски език, че ми говореше на италиански :rotfl: (свален от thepiratebay);

- GPS антена на таблото, имам и оригиналната, но не ми се занимаваше да прекарвам кабели по тавана (купена за 20 лв. от ebay).

По окабеляването нищо не се пипа, единствено ти трябва допълнителния RGB кабел и GPS антена, тя лесно се прекарва около жабката и се поставя на таблото. Самата жабка не се сваля. Само кората под нея, за да се намести кабела там.

20150503_181408.jpg

20150428_123837.jpg

20150502_143949.jpg

20150502_141027.jpg

20150428_132958.jpg

Като за оригинална заводска навигация не мога да кажа, че е перфектна, но като цяло работи задоволително добре.

Мога да добавя и че CD70 Navi има по-мощно стъпало от CD30 Mp3. Музиката е много по-мощна и басите определено са по-осезаеми! :dance:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега CD-то има ли вграден СД- чейнджър ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високите класове плейъри са както следва:

CD70 Navi

CD слот за музика, CD слот за карти, без changer

DVD90 Navi

CD слот за музика, DVD слот за карти, без changer

DVD100 Navi

6 CD changer за музика, DVD слот за карти

Това, че CD70 Navi няма чейнджър не е голям проблем защото си чете Mp3. Отделно има по-мощно стъпало от CD30 моделите, като на CDC40 Opera може би, и музиката в колата става съвсем различна, без да се сменят колоните.

Редактирано от Nikolay Manev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колегата Nikolay Manev интересувам се какво направи с CD30 mp3. Продаде ли го и продаваш ли го?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CD30 Mp3-ката я продадох колега. Остана единствено графичния дисплей (GID), за когото съм пуснал тема в съответния раздел.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм със същата кола, проблема е в това, че не ми отчита вярно разхода на бордовия компютър.

Примерно, при разход на бордкомпютър 4/100, реално е 5/100. Цял литър разлика.

Колегата е писал за настройка на някакви кодови индекси, за правилно отчитане на оставащите километри.

Ако това може да ми помогне да настроя бордкомпютъра да отчита вярно, ще ми е от полза.

Благодаря предварително.

Редактирано от ivanginev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме само качеството на звука на плеъра и бих сложил CDC40 (DSP,7 еквалайзера) на мястото на cd30, което имам аз. Дисплея ми е двуредов, не големия.

Ако си купя cdc 40 необходимо ли е да сменям и дисплея ? Ще може ли да стане просто да подменя плеъра и евентуално да му се вкара код.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От цялата серия оригинални плеъри, поставяни в това поколение Астра CDC40 OPERA има най-мощен усилвател и най-много опции за настройка на звученето. При подмяна на оригиналния плеър в колата е хубаво да се подменят и колоните - ако се купува от ударена кола да се вземе целия комплект CDC40 OPERA и колоните във вратите.

Тук обаче има един много тънък момент точно с тези плеъри, който е причина масово да бъдат повреждани.

Преди изваждането на CDC40 OPERA от ударената кола механизма на чейнджъра трябва да бъде приведен в т.нар. "Транспортен режим". Ако това не бъде направено целия механизъм се чупи и няма как да се поставят дискове а и да се ремонтира, доколкото съм разпитвал.

Иначе инсталацията на здраво CDC40 е стандартна - трябва да е развързано от колата, от която се сваля или да има наличен security code, както трябва кода на колата, на която ще се инсталира. Този плеър работи само с GID и CID дисплеи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията. Реално не е толкова просто, особено като съм с TID дисплей. Ако поставя голям дисплей, дали ще имам данни за разхода на гориво, като на TID ги нямам ? Този транспортен режим на радиото прави нещата още по-сложни. Може би не си заслужава занимавката, освен ако не изпадне cdc40 на лесно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода и показанията се настройват с Op-Com или Tech2. Със CDC40 е трудно заради този режим. Бих ти препоръчал да си вземеш CD70 Navi, на много места пишат че стъпалото му било същото като на CD30 Mp3. От личен опит казвам, че не е. Вади много по-мощен звук. Даже ми се наложи да лепя задна лява колона :biggrin:

CD70 Navi се намира доста по-лесно, но отново - работи само с GID и CID.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето какво пристигна днес :flag_opel:

20151219_134253.jpg

20151219_134352.jpg

20151219_134306.jpg

И по време на инсталирането на мястото на досегашната навигация CD70 Navi.

20151219_140709.jpg

20151219_141254_HDR.jpg

20151219_150647.jpg

20151219_150449.jpg

Новата навигация работи перфектно. Чете DVD, както и CD, диска за смяната на гласовите напътствия е същия като при CD70 Navi.

Остана единствено да програмирам наново кодовите индекси, за да показва оставащите километри правилно и да разбера как спийд-камерите да се показват на картата.

Записах DVD с последната карта на Navteq, добавих успешно и въпросните спийд-камери за България и Гърция. Само да успея да ги пусна сега :starwars:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега гледам по горе на снимките нямаш копче SPORT, а по-долу вече имаш. Сам ли си го сложи, и ако да били споделил как си го направил и има ли разлика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега sinclar81, Sport бутона си го добавих сам, но все още не съм го активирал. Трябва да се прекарат два кабела от бутона до километража (IPC), но още не съм успял, не мога да намеря пинове за буксата :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го завършиш може да пуснеш тема как се прави цялата процедура със Спорт бутона.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега Манев бих искал да попитам от къде купувате навигациите? Защото и аз бих искал да сложа една в колата. От иБай е ясно ама дали няма в България някоя морга да продава такива? Благодаря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, CD70 Navi го намерих в морга а DVD90 Navi го купих от ebay. Бях поръчал на мой познат да ми донесе от германия CD70 Navi с телефон и AUX, но се оказа че няма AUX, та скоро може би ще имам комплект за продаване. Ще пусна тема в съответния раздел.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Ако чуеш нещо за CD 70 или DVD 90 с CID черен цвят -пиши. При възможност ще ги купя. И после ще ми трябват съвети и помощ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Има малко раздвижване по темата и реших да споделя с вас.

Ето с какво успях да се сдобия:

20161029_201705.jpg

Няма да качвам снимки на останалите кабели и букси. Голяма бъркотия.

След доста четене из нета, запояване и преправяне на букси се получи и крайния резултат:

20161030_103528.jpg

20161030_120313.jpg

20161030_120319.jpg

Модула е UHP4 с Bluetooth и оригинален микрофон. Системата работи доста добре. Има си гласово набиране и гласови команди. Синхронизират се телефонен указател и списъци с повиквания.

Определено е удобно по време на шофиране.

Поздрави,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги и за много години! Мога да се сдобия с модула, но няма микрофон. От къде мога да намеря микрофон има ли заместител? Инсталацията лесно ли стаwа на астра х със CD70 NAVI?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

За много години!

Микрофоните са идентични при всички модели опел от това поколение(астра, зафира, векта, сигнум).

Като намериш микрофона е много важно да свалиш и оригиналния кабел от микрофона до модула. Той е екраниран и е с много високо качество. Все пак ще искаш да те чуват като говориш с някого.

Има изписано че може да се ползва всякакъв екраниран кабел принципно, но в тези случаи съм чел за оплаквания от шум и неспособност за провеждане на разговор.

Аз свалих всичко от ударена кола и нямам никакви проблеми. Доста ползвам екстрата и съм супер доволен. Буксите се правят. Не е много лесно, но човек като има желание става.

Друго важно нещо е да провериш дали модула поддържа гласови команди. Има таблици из нета модулите с кои кодови индекси какво поддържат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Много хубава и полезна тема.

Благодаря за подробното описание при всяка стъпка, което си дал.

Доста време се чудих за моята Корса дали да премина от TID дисплей с CD 30 MP3 към CID дисплей с CD70 Navi. В последствие се отказах, тъй като няма да е лесно, а пък и инвестицията ще е голяма.

После обмислях варианти с двоен дин, но реших, че няма смисъл от китайски изпълнения в колата и по-добре да си карам със заводството аудио.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване