Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
kaloian07

Корса Б педала на съединитела скърца

Recommended Posts

Корса Б педала на съединитела скърца.Смазвах с WD40 , спря за малко ,после двигателно масло грес.Спира за ден два и отново почва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е за смяна съединителят и да се товари много жилото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах същият проблем само че на Астра .пръсках ,мазах и все си скърцаше докато едина сутрин тръгнах за работа и жилото се скъса .Смених го и сега нямам проблем .Смени си жилото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я кажи лесно ли се сваля жилото на съединителя, че и моето преди време скърцаше. Пръсках с ВД40 и спря да скърца, но ми се иска да го сваля и да го смажа. Ти с какво го смаза твоето жило?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега жилото се сменя адски лесно, тоест и самото разкачане е лесно. В двигателния отсек виж къде е свързано към едно метално лостче на самата скоростна кутия и го откачи от там с помоща на някоя щанга става най-лесно че едва ли ще избуташ на ръка лоста на кутията. От страната на педала се държи много просто

object_6230.jpg

Сам можеш да видиш как е главата, поне при 1.0 мотора е такова, но си мисля че и при 1.2 ще е така.

Дано съм ти помогнал, поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От страната към скоростната кутия знам какъв е захвата на жилото към планката от скоростната кутия. Но от страната на педала не знаех какъв е захвата.

Другия уикенд ще го видя как е, ще го сваля и ще го смажа. Ти каква смазка ползва, за да смажеш жилото? Машинно масло ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е прост захвата като го откачиш от кутията само го надигаш нагоре.

Аз лично не съм го смазвал една вечер просто ми потъна педала и мислех, че съм го скъсал и направо на другия ден баща ми беше купил ново на цена 13 лева и го сменихме за 10 минути при положение че не сме бързали а и двамата не сме разбирачи по колите :biggrin:. Като цяло старото жило беше здраво, но захабено и просто го сменихме така и така го бяхме махнали а на самия педал захващането е с 2 пласмасови крачета които се бяха раздалечили и бяха изтървали жилото и с една блиндер лента /миша,свинска или там каквато опашка всеки го знае/ се оправиха нещата. Не мисля че тези пари са проблем направо да смениш жилото, но това си е твое решение. Съвет от мен ако педала ти е същия с пластмасовите крачета сложи му една такава блиндер лента, че е неприятно като стане гафа поне при мен бях в града и с едно въженце и ме прибраха.

П.С. Миналата седмица купувахме за астра ф жило за съединителя което е подобно като изпълнение само захвата за педала е друг и цената в Шабла беше 20 лева. Казвам го чисто орентировачно защото за корсата цената от 13 лева е с отстъпка а не знам дали имаш познати в този бранш.

Редактирано от GoOeY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както бях писал, още тогава демонтирах жилото, смазах го изцяло с двигателно масло, и пак си го монтирах. Доста лесно беше, за 10-тина минути, както ти ми каза.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване