Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
ASTRA H 2005

Проблем със скоростите

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам странен проблем със скоростите на Опел Астра Х 2005 г. мотор 1,7 CDTI Z17DTH , доколкото разбрах от прочетеното Исузу мотора. Проблема се появява когато дойде зимата. При студен и неработещ двигател скоростите влизат добре. Като запаля, чакам двигателя да загрее 1-5 минути и се опитвам да включа на скорост, но скоростния лост не иска да включи. Опитвам да включа доста пъти, но не иска, докато не приложа много ама много голяма сила. Имам опасения да не се счупи или разбия нещо, поради зверското включване. Вече включи ли един път на скорост после нямам проблеми.Скоростната ми кутия е ръчна F23WR 5 скорости със жилно превключване. Когато времето е топло, такива ядове нямам. Вярно скоростите се превключват малко трудно, но се включват. Колата е при мен от 5 години, като проблема започна последните две зими. Точно заради това смених и маслото на скоростната кутия с оригинално опелско с надеждата нещата да се оправят, но не се оправиха. Моля, дайте мнения и препоръки от какво може да е. БЛАГОДАРЯ ВИ предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност да ти залепва съединителят.Пробвай да запалиш на скорост и натиснат съединител и виж как ще включва после.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега(sokol1), пробвах по този начин и резултатът е същия - включва доста трудно.Колата по някой път престоява и в гараж, където температурата е +5 до +10 С - резултат пак същия. Има ли някаква вероятност проблема да е от жилата, аз не знам, просто научквам. Или може ли по някакъв начин, да изключим отделни компоненти, като съединител и елементите му, скоростен лост, жила, проблем в самата скоростна кутия или някакъв друг елемент, макар и малък, за да знам поне от какво може да е, и от какво не е. БЛАГОДАРЯ за мнението.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравей колега(sokol1), пробвах по този начин и резултатът е същия - включва доста трудно.Колата по някой път престоява и в гараж, където температурата е +5 до +10 С - резултат пак същия. Има ли някаква вероятност проблема да е от жилата, аз не знам, просто научквам. Или може ли по някакъв начин, да изключим отделни компоненти, като съединител и елементите му, скоростен лост, жила, проблем в самата скоростна кутия или някакъв друг елемент, макар и малък, за да знам поне от какво може да е, и от какво не е. БЛАГОДАРЯ за мнението.

Не съм сигурен за този двигател, моя беше 1.9 е с две помпи, горна и долна... всъщност като се замисля я обясни как така, когато е студена се включва нормално ? Смисъл при работещ студен двигател или при не работещ? Има ли някакъв шум, когато в крайна сметка приложиш силата за да превключиш? И този проблем казващ че го има в по лека форма при топло време и през зимата се засилва, правилно ли съм разбрал?

Редактирано от rap17ka7a

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега(rap17ka7a), при мен мисля , че е една помпа на съединителя,но не съм сигурен. При студен и неработещ двигател скоростите влизат добре. Като запаля, чакам двигателя да загрее 1-5 минути и се опитвам да включа на скорост, но скоростния лост не иска да включи. Опитвам да включа доста пъти, но не иска, докато не приложа много ама много голяма сила. Имам опасения да не се счупи или разбия нещо, поради зверското включване.При топло време скоростите се включват нормално(може би една идея малко трудно, но се включват.Да правилно си разбрал..Когато не иска да включи скоростния лост(това става зимата), наляво-надясно се движи свободно.Проблема е в това, че при самото движение напред или назад(при самото включване на скорост) лоста среща голямо съпротивление и включва много трудно, но вече включи ли един път после проблеми няма,докато не дойде утрешния ден и двигателя истине.Аз мисля, че проблема е някъде в жилата, но не знам какво толкова може да им стане.Шум няма, но при самото включване на скоростния лост, все едно има триене някъде, в нещо(среща голямо съпротивление).

Редактирано от ASTRA H 2005

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. няма ли кой да помогне???

Весели празници!

Редактирано от ASTRA H 2005

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Имах абсолютно същия проблем като твоя.

Сменях по някакъв повод маслото в скоростната кутия и после стана много зле положението никоя скорост не влизаше.Който и да питам ми отговаряше съединител или нова скоростна кутия.. накрая се порових из нета и намерих тази добавка http://www.wynns.tech-co.bg/produkti/hpls-...tment-stop-leak .. много съм доволен от както я сложих.Направо "заспа" :).

Може да опиташ около 15лв. мисля че струва добавката и направо се долива в маслото в скоростна кутия.

Редактирано от Al0nso

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте виждам че темата е стара но имам същия проблем. Дали намерихте решение. Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми се случи следното. При запалване и потегляне 5 и 6 скорост отказаха да влизат. Каквото и да правех не влизаха. При изгасен или запален двигател не влизаха, карах около един ден и така на един светофар тръгвам и хоп всичко се оправя, скоростите започват да влизат без никаква манипулация. Някаква идея от какво може да е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно избирача.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване