Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Vladimir.Kabakchiev

Моля за помощ

Recommended Posts

Здравейте !

Собственник съм на опел калибра ц20не имам сериозен проблем значи купих колата след 2 дена започна да вдига оборотите до 2 -3 хилаяди след 2 3 минути се оправяше отидох при майстор отвори капака и дръпна нещо каза че е било за оборотите на празен вход каза да покарам сега да видим дали ще направи същия номер направих 1 2 обиколки оборотите си бяха стабилни върнах се при него той отсреща се занимаваше с друга кола и аз си казах нека да исфорцирам колата та да видим може при връщането на оборотите да остане на високи обороти изфорцирах колата колкото може стрелката на оборотомера се качи на по вече от 8 хиляди и при връщането се чу звук все едно се чупи нещо и колата угасна запалих я още веднъж този път угасна веднага майстора се стича при мен и ми каза честито ремъка е прескочил зъб отвори капака на двигателя отгоре погледна имаше парче метално нещо счупено пружинка и някви изкривени неща ми показа и каза че за 200 лева щял да я оправи имал части за калибрата затова ми е направил такава цена та въпроса ми добра ли е цената или .. какви са последиците от прескачането на зъб ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,как да ти отговорим,като не се знае кое е счупено.При C20NE,нищо не се чупи при скъсан ремък.Предполагам,че става дума за счупена кобилица,може и пружината на клапана да е изпаднала.Това се оправя без да се разглобява моторът.Какво е това криво нещо?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно това което каза се оказа счупена кобилица и пружина на клаапан 200 лева добра цена ли е за ремонта ?

Редактирано от Vladimir.Kabakchiev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на кобилицата и пружината се прави за половин час,но ако нямат специален инструмент,може да искат да свалят главата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес я оставих на майстора да я оправя каза че ще свали главата ще я закара на шлайф ще смени 2 кобилици 2 клапана са се искривили пружини 2 2 гарнитури една за главата и една отгоре която е за капака ангренажния ремък също щял да смени каза нещо за някви повдигачи и 80 лева труд 200 лева оставих му колата дадох му 100 лева каза че като свали главата щял да ме извика да видя кое и кое ще сменя и след ремонта старите части

Редактирано от Vladimir.Kabakchiev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са много парите за този ремонт,но по-важното е каква е причината да се случи това.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване